Trwa Nowenna do św. Joanny Beretty Molli

Na 9 dni przed wspomnieniem św. Joanny Beretty Molli proponujemy Nowennę za jej wstawiennictwem.

Św. Joanna jest patronką lekarzy, małżeństw, rodzin, dzieci poczętych, matek w stanie błogosławionym, Akcji Katolickiej i naszą – Obrońców Cywilizacji Życia. Jej wspomnienie obchodzone jest 28 kwietnia.

24 września 1955 r. Joanna poślubiła inżyniera Piotra Mollę. Urodziła troje dzieci: Pierluigiego, Marię Zytę i Laurę. W 1962 r. miało urodzić się kolejne dziecko. Okazało się jednak, że życie maleństwa jest zagrożone – w macicy matki zaczął rozwijać się włókniak. Lekarze zaproponowali usunięcie nowotworu razem z macicą – oznaczałoby to jednak śmierć dziecka, na co nie mogła się zgodzić Joanna. „Jeśli trzeba będzie wybierać między mną a dzieckiem – żadnych wahań. Żądam, abyście wybrali dziecko” – powiedział wtedy do męża.

W Wielką Sobotę przyszła na świat zdrowa córka – Joanna Emanuela. Niestety, stan matki szybko się pogarszał. Tydzień później, 28 kwietnia 1962 r., umarła. Oddała swoje życie za dziecko, by mogło się bezpiecznie urodzić. Tak jak św. Jan Paweł II zmarła w wigilię święta Bożego Miłosierdzia, które jeszcze wtedy nie było oficjalnie ustanowione przez Kościół, ale o dacie, którego mówił Pan Jezus siostrze Faustynie.
/za: https://czir.org/

Modlitwa na każdy dzień nowenny (19-27 kwietnia):

O Boże, nasz Ojcze, Ty dałeś swojemu Kościołowi Joannę Beretta, która z miłości dążyła do Ciebie i ku Tobie prowadziła inne dziewczęta, zachęcając je do apostolskiej działalności, do włączenia się w Akcję Katolicką, powierzając ich trosce chorych i ludzi starszych. Dziękujemy Ci za ten dar w osobie młodej dziewczyny, tak bardzo zaangażowanej w pracy dla Królestwa Bożego, i spraw, abyśmy – naśladując jej przykład – potrafili poświęcić nasze życie na Twoją służbę, dzieląc się radością z innymi.

Chwała Ojcu…

O Jezu, Odkupicielu wszystkich ludzi, Ty wezwałeś świętą Joannę Beretta do pełnienia służby lekarskiej, a przez jej posługę pokrzepiałeś ciała i dusze, cierpiących i opuszczonych. To w nich dostrzegała ona Ciebie samego. Dziękujemy Ci, Panie, że zechciałeś objawić się nam w Twojej służebnicy, jako „ten, który służy” i który łagodzi ludzkie boleści. Spraw, abyśmy trwając w Twojej szkole, stawali się chrześcijanami w pełni oddanymi służbie bliźnim, a zwłaszcza tym, którzy dźwigają krzyż.

Chwała Ojcu…

Duchu Święty Uświęcicielu, który kochasz Swój Kościół. Ty wlałeś w serce świętej Joanny Beretta dar Twojej miłości, dzięki któremu budowała żywy Kościół w swoim domu i kontynuowała Twoje wspaniałe dzieło stworzenia poprzez zrodzenie dzieci i wychowanie ich w poznawaniu i miłowaniu Ciebie.

Dziękujemy Ci za ten wspaniały wzór chrześcijanki, żony i matki. Niech dzięki Twej łasce jej odważne świadectwo przyczyni się do budowania naszych rodzin, a matki i żony umacnia w ich posłudze uświęcania ogniska domowego.

Chwała Ojcu…

O Boże, Stwórco i Miłośniku wszelkiego stworzenia, Ty wspierałeś świętą Joannę Beretta, gdy musiała wybrać między własnym życiem, a życiem dziecka, które jako upragniony dar nosiła w swoim łonie. Ufając Tobie samemu i pomna na Twoje przykazanie, znalazła dość odwagi, by jak prawdziwa matka bronić życia dziecka za cenę własnego. Za wstawiennictwem Maryi, Matki Twojego Syna Jezusa Chrystusa i za przykładem świętej Joanny, spraw, aby wszystkie matki umiały z miłością przyjąć każde rodzące się życie, a nas umacniaj w szacunku dla niego. Udziel nam także łaski, o którą z ufnością prosimy … Niechaj naśladowanie Twojej Służebnicy Joanny, w jej wiernym wypełnianiu powołania żony i ofiarnej matki, wniesie wiele Twojej radości w nasze życie rodzinne i osobiste. Przez Chrystusa Pana naszego. Amen.

Zdrowaś Maryjo…