Dzień modlitwy i pokuty za grzech wykorzystania seksualnego małoletnich: 24 lutego – 10.30 (cz.1), 16.30 (cz. 2) i 17.15 (cz. 3)

Dzień modlitwy i pokuty za grzech wykorzystania seksualnego małoletnich – audycja przygotowana przez Ewę Pietrzak, Jarosława Wydrę z Radia Warszawa.  Dzień Modlitwy i Pokuty za grzech wykorzystania seksualnego, obchodzony w pierwszy piątek Wielkiego Postu, to okazja zarówno do szczerej modlitwy za osoby skrzywdzone wykorzystaniem seksualnym, jak i ukazywania konkretnej pomocy, na jaką w ramach wspólnoty Kościoła mogą liczyć osoby skrzywdzone oraz ich bliscy. Chcemy, aby ten czas stał się okazją do głębszej dyskusji i refleksji nad skutecznymi mechanizmami prewencji oraz efektywnymi strukturami pomocy w Kościele osobom skrzywdzonym. Jak działa i jak się zmienia system chroniący dzieci i młodzież w Kościele? Na jaką bezpośrednią i pośrednią pomoc mogą liczyć osoby skrzywdzone wykorzystaniem seksualnym?

Gośćmi audycji będą: Marta Titaniec – prezeska Fundacji Św. Józefa Konferencji Episkopatu Polski; ks. dr Piotr Studnicki – kierownik Biura Delegata Konferencji Episkopatu Polski ds. Ochrony Dzieci i Młodzieży; s. Monika Dudek – niepokalanka, która prowadzi telefon zaufania „Siostry dla Sióstr; Joanna Piekarska – psychoterapeutka z „Pracowni Dialogu”.

Na drugą część rozmowy zapraszamy również dziś o 16.30.
Część trzecia – dziś o 17.15.