Druhowie Przemysław i Konrad Zdanowiczowie Strażakami Miesiąca Grudnia 2020

Druhowie Przemysław i Konrad Zdanowiczowie z OSP w Stanisławowie (pow. miński) zostali „Strażakami Miesiąca Grudnia 2020”. Nagrodę za profesjonalną i bohaterską postawę strażakom wręczyła Janina Ewa Orzełowska, członek zarządu województwa.

Profesjonalne zachowanie druhów Przemysława i Konrada Zdanowiczów sprawiło, że uczestnicy wypadku drogowego, który miał miejsce w grudniu 2020 r., szybko otrzymali pomoc. Jak podkreśla Janina Ewa Orzełowska z zarządu województwa, właśnie taka reakcja często decyduje do czyimś życiu.

W akcjach ratowniczych liczy się każda minuta. Strażacy ochotnicy mają tego świadomość i dlatego podejmują działania natychmiastowo. Na takich ludziach zawsze można polegać. Poczucie odpowiedzialności i obowiązek niesienia pomocy innym nie znikają wraz z zakończeniem służby. To postawa godna naśladowania, ale i nagrodzenia

– dodaje Janina Ewa Orzełowska.

Do zderzenia siedmiu samochodów doszło w miejscowości Zamienie. Poszkodowanych zostało 13 osób, w tym dwaj druhowie z OSP w Stanisławowie. Bracia – Przemysław i Konrad Zdanowiczowie, mimo że sami byli uczestnikami wypadku, jako pierwsi przystąpili do udzielenia pomocy innym. Natychmiast po wydostaniu się ze swojego zniszczonego samochodu wezwali służby ratunkowe i rozpoczęli udzielanie pomocy najbardziej potrzebującym. Najmocniej ucierpiał kierowca samochodu ciężarowego – wymagał on reanimacji. Podjęli się tego dwaj bracia. Druhowie Przemysław i Konrad Zdanowiczowie uczestniczyli w akcji pomocy poszkodowanym również po dotarciu służb, pozostając na miejscu zdarzenia do końca działań ratowniczych.

Za postawę pełną profesjonalizmu i determinacji w ratowaniu życia innych ludzi druhowie Przemysław i Konrad Zdanowiczowie otrzymali tytuł „Strażaka Miesiąca Grudnia 2020”.