Dotacja na ,,Wydarzenia sportowe na plus”

Puchar Świata w Nordic Walking 2023, Mistrzostwa Polski kobiet w zapasach czy  Halowe Indywidualne Mistrzostwa w Lekkiej Atletyce Dzieci i Młodzieży Szkolnej w Spale to tylko trzy z 65 imprez sportowych, które w tym roku zostały zorganizowane na terenie województwa łódzkiego w ramach konkursu ,,Wydarzenia sportowe plus”.
Właśnie ruszył nabór wniosków w kolejnej edycji a Zarząd Województwa Łódzkiego do rozdysponowania przeznaczył aż 1 mln 500 tys. zł.

Do składania wniosków w konkursie zachęca organizacje pozarządowe, w tym kluby sportowe, marszałek Grzegorz Schreiber.

– Wiemy wszyscy bardzo dobrze, jak ważna dla zdrowia jest aktywność fizyczna, dlatego Łódzkie wspiera sport. Półtora miliona złotych pozwoli na jeszcze większą liczbę wydarzeń sportowych – mówi marszałek województwa.

Dotację,  do 20 tys. zł złotych, można przeznaczyć na: organizację imprez sportowo-rekreacyjnych o zasięgu wojewódzkim, ogólnopolskim, międzynarodowym, mających szczególne znaczenie dla promocji i rozwoju sportu w województwie łódzkim.
Dotacje są przeznaczone na organizację Mistrzostw Polski, Świata czy Europy w wybranych dyscyplinach. Szereg klubów otrzymuje dotacje także na zawody o zasięgu regionalnym. Dla wielu organizatorów jest to doskonała okazja do prezentacji bazy sportowej województwa, upowszechniania poszczególnych dyscyplin sportu, prezentacji osiągnięć sportowych regionu.

Termin składania ofert w systemie www.witkac.pl upływa 21.12.2023 r.

Szczegóły konkursu: https://tiny.pl/c8fx9

Na zdjęciu: VII Bieg Leśny TEODORY 

Urząd Marszałkowski Województwa Łódzkiego