Dobra Książka: Kawałki śmiechu. Anegdoty z życia Niepokalanowa

Polecamy Państwu nowość Wydawnictwa OO. Franciszkanów z Niepokalanowa. Książkę, dzięki której poznacie to miejsce jeszcze lepiej, a przy okazji trochę się uśmiechniecie 🙂 – Kawałki śmiechu. Anegdoty z życia Niepokalanowa

Słów kilka o publikacji od prowincjała, o. Grzegorza Bartosika:

„Z ogromną radością i wdzięcznością należy przyjąć inicjatywę br. Krzysztofa Dzido – franciszkanina z Prowincji Matki Bożej Niepokalanej w Polsce, który zebrał i opublikował Kawałki śmiechu obecne w życiu polskich franciszkanów w XX w. Pieczołowicie zgromadził on i spisał różne anegdoty i opowiadania, których bądź sam był świadkiem, bądź zostały ustnie przekazane przez współbraci. Ich bohaterami są przede wszystkim bracia z Niepokalanowa i innych wspólnot franciszkańskich warszawskiej prowincji franciszkanów. Zafascynowani osobą św. Maksymiliana ojcowie ci i bracia wybrali franciszkańską drogę życia i pozostali jej wierni aż do kresu swych dni. Ubóstwo, skromne warunki życia i heroiczna praca dla Pana Boga i Niepokalanej nie przeszkodziły im pozostać ludźmi pełnymi humoru, pogody ducha i radości. Podobnie jak pierwsi bracia św. Franciszka, także oni pokazali, że zaufanie Bożej Opatrzności i życie Ewangelią przynosi radość, a prostota życia przyciąga ludzi, wzbudza sympatię i zaufanie u bliźnich oraz pomaga w apostolstwie.

Życzę, aby Kawałki śmiechu, które można nazwać współczesnymi Kwiatkami św. Franciszka, wzbudziły u Szanownych Czytelników nie tylko radość i uśmiech na twarzy, ale także, by pomogły pokonywać trudności życia i wlewały pokój i dobro w serca. Niech też nas uczą, że nawet największe problemy można pokonać, jeśli spojrzymy na nie z lekkim przymrużeniem oka i zaufamy bezgranicznie Bożej Opatrzności.”

Książka ukazała się nakładem Wydawnictwa OO. Franciszkanów w Niepokalanowie