DOBRA BIBLIOTECZKA: Opowieść wigilijna – niedziela, 24 grudnia, 17.15

W świątecznym odcinku DOBREJ BIBLIOTECZKI, audycji o książkach pełnych dobrych wartości sięgamy po książkę naprawdę wyjątkową, którą każdy chyba doskonale zna. To OPOWIEŚĆ WIGILINA Charlesa Dickensa. 19 grudnia minęło dokładnie 180 lat od pierwszego wydania książki w Londynie. To opowieść o samotnym, bogatym i zgorzkniałym skąpcu Ebenezerze Scrooge’u, który nienawidzi Świąt Bożego Narodzenia. To historia niezwykła, ukazująca przemianę człowieka zgorzkniałego, zapatrzonego wyłącznie w dobra materialne, ale również samotnego, który pod wpływem niezwykłych, przedświątecznych wizyt całkowicie przewartościowuje swoje życie.

Historia ta rozgrywa się w połowie XIX wieku, ale dzięki swojemu ponadczasowemu przesłaniu, że dobro zawsze zwycięża, wciąż nie traci na aktualności i wracają do niej kolejne pokolenia czytelników. Czy tak właśnie działa magia Bożego Narodzenia?

O jednej z najważniejszych świątecznych książek w historii opowie Paulina Wysocka. Słuchacze będą mieli także okazję do wysłuchania fragmentu „Opowieści wigilijnej”.

SŁUCHAJ: niedziela, 24 grudnia – godz. 17.15 (premiera) i piątek, 29 grudnia – godz. 9.15