Dobra Biblioteczka: OPCJA MARYI, 11 lipca

Życie jest zdecydowanie zbyt krótkie, by przeczytać wszystkie książki. Jest nawet zbyt krótkie, by przeczytać wszystkie dobre książki.

Zapraszamy na pierwszy odcinek nowej audycji poświęconej literaturze pt. „DOBRA BIBLIOTECZKA. Audycja o książkach pełnych dobrych wartości”. Będzie to nasze wspólne poszukiwanie dobrych lektur, takich, które pełne są pokoju, dobra, miłości i wiary. Które umacniają, wywołują uśmiech i budzą nadzieję. Razem stworzymy naprawdę dobrą biblioteczkę.

W pierwszym spotkaniu sięgamy po piękną książkę poświęconą Matce Bożej. „Opcja Maryi. Boża odpowiedź na kryzys cywilizacji” autorstwa Carrie Gress to propozycja dla tych, którzy tracą nadzieję, lękają się o przyszłość. To zachęta, by w obecnych czasach chwycić za rękę Maryję. Opowiedział o niej pan Grzegorz Kasjaniuk, dziennikarz, autor książek, publicysta, specjalista od objawień w Gietrzwałdzie.

Pierwszy odcinek audycji „DOBRA BIBLIOTECZKA” będzie także okazją, by zdobyć książkę do własnej biblioteczki. Słuchajcie nas uważnie!

Na audycję zaprasza Paulina Wysocka.

SŁUCHAJ: 11 lipca (niedziela) – godz. 18.15


Carrie Gress – „Opcja Maryi. Boża odpowiedź na kryzys cywilizacji”
Wydawnictwo Esprit

Współczesny świat jest przepełnionym niepokojem, chaosem i strachem. Zaciekła wojna między dobrem, a złem rozgrywa się wokół nas. W naszych sercach zaczynają rodzić się pytania: gdzie szukać ratunku? Kto wskaże nam drogę w tych czasach ciemności?

Odpowiedzią na tę dramatyczną potrzebę jest podjęcie opcji Maryi, czyli katolicyzmu opartego na głębokiej relacji z Matką Bożą. Dzieje świata i Kościoła pokazują, że to właśnie Maryja ma największą siłę do zwyciężania wrogów, nawracania ludzi i odnawiania kultury.

Carrie Gress pokazuje historię ludzkości w perspektywie zwycięstw i cudownych interwencji Maryi, takich jak bitwa pod Lepanto czy objawienia w Fatimie, wskazując na niezawodną pomoc Matki Chrystusa i Jej potężny wpływ na losy ludzi, którzy zawszę mogą na nią liczyć. Udowadnia, że tylko oparcie się na Maryi może uratować nasze serca.

Opcja Maryi jest szczególnie ważna w czasie ataków na duchowość maryjną. Podczas gdy kapłani oddani Matki Bożej tacy jak ks. Piotr Glas czy ks. Dominik Chmielewski są piętnowani za bycie „zbyt maryjnymi”, Carrie Gress pokazuje, jak głęboko pobożność maryjna jest wpisana w samo serce katolicyzmu.

Tytuł: Opcja Maryi. Boża odpowiedź na kryzys cywilizacji
Autor: Carrie Gress
Tłumaczenie: Dominika Krupińska
Wydawnictwo: Esprit
Data wydania: 4 maja 2021
Liczba stron: 304


ZOBACZ TEŻ: Carrie Gress: Opcja Maryi. Boża odpowiedź na kryzys cywilizacji