DOBRA BIBLIOTECZKA: Nakarm naucz i puść wolno (cz. 4) – niedziela, 20 sierpnia, 17.15

Czy jak mówi przysłowie kontrola jest najwyższą formą zaufania? Jak to jest z zaufaniem i kontrolowaniem w okresie wychowania? Na co warto postawić w relacji z młodym człowiekiem? Co to znaczy być rodzicem ogrodnikiem?

Odpowiedzi na te i wiele innych pytań w książce Izabeli Antosiewicz podane są w lekkiej formie opowieści i sprawdzonych w życiu rodzinnym rozwiązań. Wrzuceni w sam środek historii po chwili przechodzimy do refleksji skłaniających do podjęcia działań. Śmiejemy się i wzruszamy, czasami niedowierzając, że to może być aż takie proste.

Autorka zaprasza nas do swojego domu i do rodzin, z którymi miała okazję pracować. Jak sama mówi, nigdy nie dzieli się tym, czego nie przetestowała na żywym organizmie własnej rodziny. Żona z ponad 25-letnim stażem, matka trójki dorosłych dzieci, Mind Opener, propagatorka rodzicielstwa opartego na Mocnych Stronach i metody „zielonego ołówka”, przewodniczka rodziców po drodze do szczęśliwej dorosłości ich dzieci. Jest energetyzującym mówcą, więc spotkamy ją na scenie, w radiu i w sieci, nie tylko podczas indywidualnych sesji coachingowych czy mentoringowych.

Zapraszamy na spotkanie z Izą Antosiewicz, autorką książki – Edyta Maciejewska i Paulina Wysocka.

SŁUCHAJ: niedziela, 20 sierpnia – godz. 17.15 (premiera) i piątek, 25 sierpień – godz. 9.15.