DOBRA BIBLIOTECZKA: Małżeństwo w tajemnicach różańca – niedziela, 2 października, 17.15

Po wakacyjnej przerwie, zapraszamy na kolejny odcinek DOBREJ BIBLIOTECZKI, audycji o książkach pełnych dobrych wartości. Wracamy z typowo październikową, różańcową lekturą. „Małżeństwo w tajemnicach różańca” to najnowsza propozycja od Wydawnictwa SUMUS. Ewa Grodzka, żona i mama wraz z ks. Kamilem Dąbrowskim, duszpasterzem małżeństw w różańcowych rozważaniach ukazują nam piękno małżeństwa, które podobnie jak tajemnice różańca bywa radosne, bolesne, pełne światła i chwalebne.

– Różaniec uczy pokory, podobnie jak uczy jej małżeńska codzienność. Kto nie pokocha różańca, znuży się także rutyną życia rodzinnego. Codziennie, ciągle od nowa powtarzamy proste czynności, wypełniamy podobne obowiązki, słuchamy tego samego głosu, patrzymy w te same oczy – męża lub żony. Zupełnie tak, jak w kółko powtarza się „Zdrowaś Maryjo…”. Rzecz nie w tym, by zacząć i skończyć, a raczej by trwać, na przemian powtarzając codzienne gesty miłości… 28-dniowe rekolekcje małżeńskie pozwolą zbliżyć się do siebie i do Pana Boga – pisze Ewa Grodzka.

Autorzy odpowiedzieli nam na pytania jak powstawała książka, dlaczego różaniec to idealna modlitwa dla małżonków oraz podzielili się świadectwem swoich różańcowych zmagań.

SŁUCHAJ:
część 1: niedziela, 2 października – godz. 17.15.

część 2: niedziela, 9 października – godz. 17.15.


ZOBACZ TEŻ: Królowo Małżeństw, módl się za nami – książka napisana z woli Maryi