DO POSŁUCHANIA: Rekolekcje adwentowe o. Rafała Kołodziejskiego OFMConv

Zapraszamy do wysłuchania homilii wygłoszonych w czasie rekolekcji parafialnych w Niepokalanowie przez franciszkanina o. Rafała Kołodziejskiego. Rekolekcje odbyły się w dniach 17-19 grudnia 2017 r. Ojciec Rafał w niezwykle ciepły, pełen pokoju i radości sposób opowiada m.in. o chorobach duszy. Opiera się na swoim głębokim doświadczeniu spotkania z Bogiem w Słowie Bożym, dlatego też nauki koncentrują się na Ewangelii danego dnia (którą usłyszymy przed nauką). Ojciec Rafał opowiada świadectwo swojego życia i spotkania z Jezusem, które porusza serce i zbliża do Boga. Usłyszymy także niezwykle głębokie świadectwa życia przyjaciół o. Rafała.

Bohaterem nauk jest także św. Józef, którego Bóg stawia przed wielkim zadaniem – ma zaopiekować się Wcielonym Bogiem i Jego Matką. Podejmuje się tego, czego bał się najbardziej. Pokonuje lęk. Z kolei w życiu Elżbiety i Zachariasza wydarza się coś niemożliwego. Dla Boga nie ma bowiem rzeczy niemożliwych. Posłuchaj, co Bóg, który chce być blisko Ciebie, chce dziś do Ciebie powiedzieć.

Nauka rekolekcyjna z 17 grudnia:

 

Nauka rekolekcyjna z 19 grudnia:

 

Rafał Kołodziejski – franciszkanin konwentualny, mariolog, proboszcz parafii Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny w Skarżysku. Na nabożeństwa do tej świątyni przyjeżdżają wierni z całego powiatu. Organizuje liczne warsztaty muzyki religijnej, spotkania z nawróconymi (choćby z raperem Tao). U Franciszkanów co roku można podziwiać żywą szopkę, proboszcz współorganizuje Marsz Trzech Króli, jest bardzo lubiany. Szczególną sympatią darzą księdza młodzi ludzie. Odznaczony nagrodą Człowiek Roku 2016 w powiecie skarżyskim.

Fot. Rafał Kołodziejski OFMConv/www.skarzysko.info