DO ODSŁUCHANIA: Rozważania do Słowa. Budująca lektura na Wielki Post

ROZWAŻANIA DO SŁOWA są niezwykłe, bo to nie tylko komentarze do Ewangelii, jakich na rynku wydawniczym możemy znaleźć wiele, ale książka, którą napisało życie w trudnych czasach, duchowy dziennik z czasu pandemii. Poruszający, przenoszący nas pamięcią wstecz…

Znajdujemy tu teksty czytań i Ewangelii na poszczególne dni Wielkiego Postu i krótkie rozważania. W pierwszym z nich ks. Sławomir Wasilewski stawia pytanie: Czy Pan jest rzeczywiście pośród nas? Kiedy przypomnimy sobie marzec 2020 roku, początek pandemii, strach, który wszystkich ogarniał na myśl o nieznanej chorobie, strach przed śmiercią, która zdawała się otaczać nas z wielu stron, to pytanie brzmi poruszająco… Czy Pan jest rzeczywiście pośród nas? Ale dziś… mimo iż pandemii już tak się nie boimy, mamy inne wydarzenia. Mamy wojnę za naszą wschodnia granicą, wojnę, o której mówi się, że może tę granicę przekroczyć. Ludzie są zabijani, torturowani… obrazy niczym z czasów II wojny światowej. Pytanie „Czy Pan jest pośród nas?” znowu brzmi w sposób bardzo wymowny.

Książka niezwykle aktualna, dotykająca serca, pobudzająca do nawracania się każdego dnia. Świetna propozycja na Wielki Post. Z autorem, ks. drem Sławomirem Wasilewskim rozmawia Paulina Wysocka.


Tytuł: Rozważania do Słowa
Autor: ks. dr Sławomir Wasilewski
Wydawnictwo: SUMUS
Rok wydania: 2023
Liczba stron: 296

Książkę znajdziesz TUTAJ