DO ODSŁUCHANIA: Rozmowa z o. Danielem Śliwińskim o 16. Ogólnopolskiej Franciszkańskiej Olimpiadzie Wiedzy o św. Maksymilianie

W 2022 roku odbędzie się 16. Ogólnopolska Franciszkańska Olimpiada Wiedzy o św. Maksymilianie, nad którą patronat medialny objęło tradycyjnie Radio Niepokalanów.

Przygotowania do 16. edycji olimpiady rozpoczęły się w kwietniu tego roku, tuż po finałach poprzedniej edycji. Znamy już temat i listę lektur, do których trzeba będzie zajrzeć, by wziąć udział we franciszkańskich zmaganiach. Ogólnopolska Franciszkańska Olimpiada Wiedzy o św. Maksymilianie składa się z 2 części: konkursu plastycznego i konkursu wiedzy o św. Maksymilianie.

KONKURS PLASTYCZNY przeznaczony jest dla młodszych uczestników szkół podstawowych i podzielony na dwie grupy wiekowe:
1. od zerówki do III klasy
2. od IV do V klasy

W każdej z tych grup wyznaczono kilka różnych technik wykonania prac do wyboru. W każdej grupie i w każdej technice przyznawane są osobno miejsca na podium i nagrody, co daje ogromną możliwość ich zdobycia. Tematem przewodnik tegorocznego konkursu plastycznego będzie 100 numer „Rycerza Niepokalanej”. Warto tu dostrzec także postać o. Wenantego Katarzyńca, którego św. Maksymilian uczynił patronem Rycerza.

KONKURS WIEDZY o św. Maksymilianie również podzielony jest na dwie grupy wiekowe:
1. klasy VI-VIII szkoły podstawowej
2. szkoły ponadpodstawowe

Główną lekturą będą w tym roku „Pisma św. Maksymiliana M. Kolbego” (wyznaczone fragmenty).

Z jednym z organizatorów Olimpiady – o. Danielem Śliwińskim – rozmawiała Paulina Wysocka. Zdradził nam on wszystkie szczegóły konkursu i udzielił kilku dobrych rad uczestnikom.