DO ODSŁUCHANIA: Papageno Team – duszpasterstwo i strefa wsparcia osób z kryzysem samobójczym

PAPAGENO TEAM to pierwsze w Polsce duszpasterstwo i strefa wsparcia osób w kryzysie samobójczym działa w archidiecezji łódzkiej od września 2022 r. W tym krótkim czasie do Zespołu zgłosiło się kilkadziesiąt osób z prośbą o wsparcie, rozmowę, wysłuchanie oraz modlitwę. Zaczęła się też tworzyć wspólnota duchowego wsparcia osób w kryzysie samobójczym. W czasie Eucharystii sprawowanej 20 listopada 2022 r. w parafii p.w. Świętych Apostołów Piotra i Pawła, zgromadzeni podjęli duchowe dzieło adopcji osób, które myślą o odebraniu sobie życia. Postanowili każdego dnia stawać się ziemskim aniołem stróżem konkretnej osoby znanej im z imienia i całym sercem modlić się, aby udało się jej przezwyciężyć mroczny okres beznadziejności.

Jak powstał zespół Papageno Team? Kto może zgłosić się z prośbą o pomoc? Jak rozpoznać kryzys samobójczy? Gdzie szukać pomocy, gdy członek rodziny, przyjaciel, uczeń zakończył życie samobójstwem? Na te i wiele innych pytań odpowiedzą w kolejne 3 wtorkowe wieczory członkowie Papageno Team.

Z ks. Jarosławem Magierskim, koordynatorem Papageno Team i Martą Czajczyńską, terapeutką – rozmawiają Edyta Maciejewska i Paulina Wysocka.

 

Część 1 – Czym jest Papageno Team? Jak i kiedy powstało? Komu i jak pomaga?

 

Część 2 – PREWENCJA. Jak pomóc osobom w kryzysie samobójczym?

 

Część 3 – POSTWENCJA. Pomoc osobom, które straciły bliskich w wyniku śmierci samobójczej


Zajrzyj na stronę PAPAGENO TEAM: papagenoteam.com

Jeśli chcesz zostać ANIOŁEM STRÓŻEM osoby, w kryzysie samobójczym – napisz do Papageno Team korzystając z formularza kontaktowego w zakładce KONTAKT. Otrzymasz imię konkretnej osoby, którą będziesz mógł wesprzeć i przytulić swoją modlitwą : papagenoteam.com

 

Szukasz wiedzy lub pomocy? Zajrzyj też na ŻYCIE WARTE JEST ROZMOWY. ZATRZYMAJ SAMOBÓJSTWO

WAŻNE TELEFONY