DO ODSŁUCHANIA: Mały szpital pełen małych cudów

Na terenie województwa łódzkiego, między Łodzią a Łowiczem, znajduje się niewielka miejscowość Głowno. A w niej równie niewielki szpital (Szpital w Głownie Grupa Zdrowie). Jeszcze kilka lat temu był on na granicy upadłości. Teraz jest to prężnie działający szpital, w którym powstają coraz to nowe oddziały, pracują świetni lekarze, a pacjenci przyjeżdżają nawet z odległych części kraju. Leczą się tu także ojcowie i bracia z Niepokalanowa.

W szpitalu znajduje się Kaplica poświęcona św. Ricie z Cascii, w której zgromadzono 27 relikwii różnych świętych, m.in. św. Rity, św. Maksymiliana, św. Stanisława Papczyńskiego czy św. Ojca Pio. Kolejni święci już czekają, by zamieszkać w głowieńskim szpitalu. To o wiele więcej, niż w przeciętnym kościele parafialnym. Ale to, co najbardziej zadziwia, to cuda, które są tam na porządku dziennym. Cuda powrotów do zdrowia, nawróceń serca.

„To mały szpital pełen małych cudów” – mówi pan Dariusz Wojtasik, prezes Szpitala.

Radio Niepokalanów odwiedził pan Dariusz Wojtasik, prezes Szpitala w Głownie i o. Mirosław Kopczewski, wicekustosz Sanktuarium w Niepokalanowie. Po raz pierwszy spotkali się, gdy pan Dariusz przyjechał do Niepokalanowa zawierzyć szpital Matce Bożej i prosić o relikwie św. Maksymiliana Kolbego do szpitalnej kaplicy. Teraz opowiedzą co zmieniło się od tamtego czasu. Rozmawiała z nimi Paulina Wysocka.

Fot. 1. Kaplica św. Rity w Szpitalu w Głownie, za: https://www.facebook.com/glownorita
Fot. 2. Szpital w Głownie, za: https://www.facebook.com/szpitalglownogrupazdrowie