POSŁUCHAJ: Kibeho – najnowsze objawienia Maryi zatwierdzone przez Kościół

W piątki 2 i 9 listopada 2018 r. w ramach audycji „Oto Matka Twoja” wysłuchaliśmy wykładu kustosza sanktuarium w Kibeho ks. Zbigniewa Pawłowskiego, pallotyna o najnowszych objawieniach maryjnych zatwierdzonych przez Kościół, które miały miejsce w Kibeho w Rwandzie (Afryka).

Temat ten wzbudził duże zainteresowanie wśród naszych Słuchaczy. Otrzymaliśmy liczne prośby o jego udostępnienie. Zapraszamy więc wszystkich zainteresowanych do odsłuchania audycji dot. Kibeho.

Wykład ks. Zbigniewa Pawłowskiego:

 

Dyskusja po wykładzie, prowadzona przez o. Stanisława Przepierskiego OP:


Objawienia Matki Bożej w afrykańskim Kibeho w Rwandzie miały miejsce od 28 listopada 1981 r. do 28 listopada 1989 r. Najświętsza Panna przedstawiła się jako „Matka Słowa”. Maryja ukazała się trzem licealistkom: Alphonsine Mumureke,  Nathalie Mukamazimpaka i Marie Claire Mukangango.

Maryja zabrała Alphonsine w mistyczną podróż do nieba, piekła i czyśćca, przypominając w ten sposób ludziom XX wieku ich istnienie. Matka Boża płakała. Prosiła o nawrócenie i żal za grzechy. Podkreślała, że świat ma się bardzo źle, działa na własną zgubę i wkrótce wpadnie w otchłań, pogrążając się w niezliczonych nieszczęściach. Wskazywała, że cierpienie i umartwienie mają ogromną wartość przed Bogiem i są sposobem na uratowanie świata. „Nikt nie wchodzi do nieba nie cierpiąc” – mówiła. A także: „Dziecko Maryi nie rozstaje się z cierpieniem”.

Fot. Oficjalna strona Sanktuarium w Kibeho: www.kibeho-sanctuary.com


W audycji „OTO MATKA TWOJA” poznajemy Maryję, którą Pan Jezus umierając na krzyżu powierzył nam za Matkę. W tym celu zapraszamy do słuchania wykładów, które odbywają się w ramach cyklu „Oto Matka twoja”, w klasztorze ojców dominikanów na warszawskim Służewiu. Zapraszani goście to specjaliści z dzieciny teologii i mariologii z całego kraju.

Wykładów można odsłuchać na stronie: sluzew.dominikanie.pl

Audycja „Oto Matka Twoja” powstaje dzięki uprzejmości ojców dominikanów z klasztoru na warszawskim Służewiu.

Słuchaj: piątek godz. 20.25 (premiera), niedziela po godz. 11.00 i poniedziałek po godz. 10.00.