DO ODSŁUCHANIA: Finał 28. Ogólnopolskiego Konkursu Wiedzy Biblijnej już za nami

W dniach 10-11 czerwca odbył się w Niepokalanowie finał 28. Ogólnopolskiego Konkursu Wiedzy Biblijnej, zorganizowanego przez Katolickie Stowarzyszenie Civitas Christiana. Zakres tematyczny 28. edycji Konkursu obejmował Księgę Sędziów oraz Dzieje Apostolskie wraz z wprowadzeniami, przypisami i komentarzami oraz słownikiem. Materiałem źródłowym jest Pismo Święte Starego i Nowego Testamentu.

Po dwóch dogrywkach 1 miejsce zdobyła Oliwia Kapusta z diecezji zamojsko-lubaczowskiej, 2 miejsce Szymon Gniedziejko z archidiecezji białostockiej, a 3 Alicja Zapalska z archidiecezji wrocławskiej. Reszta laureatów zajmuje ex aequo miejsce czwarte.

Finaliści tegorocznego konkursu, tuż po zakończeniu zmagań, odwiedzili studio Radia Niepokalanów, by podzielić się wrażeniami, opowiedzieć o przygotowaniach do konkursu i zdobytych nagrodach. Radio Niepokalanów było patronem medialnym Konkursu.

Organizatorzy ogłosili już zakres następnej edycji Ogólnopolskiego Konkursu Wiedzy Biblijnej. Tym razem młodzież zmierzy się z Księgą Ezdrasza i Nehemiasza oraz I i II Listem do Tymoteusza i Listem do Tytusa.

Na zdjęciu Oliwia Kapusta. Fot. Marta Karpińska za: Civitas Christiana