Dni Kukurydzy Skrzelew 2016

Organizatorzy XVIII Dni Kukurydzy woj. Mazowieckiego i Łódzkiego oraz Ogólnopolskiej Prezentacji Odmian Kukurydzy zapraszają Państwa na imprezę, która odbędzie się 2 października 2016 r.:
Skrzelew, gm. Teresin, pow. Sochaczew, początek o godz. 9,00, o godz. 11,00 oficjalne otwarcie.

Organizacja Dni Kukurydzy ma swoją długą tradycję jak też ukształtowany wizerunek. Szybko rosnąca liczba patronów, wystawców i zwiedzających najlepiej świadczy o celowości jej organizowania. Tym bardziej, że początki intensywnej uprawy kukurydzy na tym terenie sięgają lat 80 – tych ubiegłego stulecia.

PLAKAT KUKURYDZA 2016 (327x480).inddW programie przewidziane są między innymi:
godz. 9,00 – rozpoczęcie imprezy
zbiór z poletek demonstracyjnych odmian kukurydzy na ziarno i kiszonkę,
– prezentacja poletek herbicydowych i nawozowych,
– prezentacja firm branżowych z zakresu produkcji rolniczej,
– wystawa sprzętu rolniczego
godz. 10,00 pokaz użytkowania maszyn rolniczych,
– kiermasz drzewek owocowych i roślin ozdobnych,
– wiele atrakcji kulturalno-rozrywkowych,
– konkursy dla uczestników imprezy z nagrodami.
– konkurs wiedzy rolniczej dla uczniów szkół rolniczych.
godz. 11,00 – oficjalne otwarcie i powitanie gości
godz. 12,30 drugi pokaz użytkowania maszyn rolniczych
godz. 13,00 – rozstrzygnięcie konkursów – wręczanie pucharów i nagród

Będzie pokaz wykorzystania sprzętu do zwalczania Omacnicy Prosowianki w naszej kukurydzy, gdzie ostatnio jest to olbrzymi problem. Będą konkursy z ciekawymi nagrodami, występy zespołów folklorystycznych i młodzieżowych.

Dni Kukurydzy z założenia odbywają się na terenie otwartym, co nie ogranicza wystawcom miejsca do swojej prezentacji, a ponadto ułatwia nawiązanie kontaktów miedzy producentem, czy dealerem, a klientem. W naszej imprezie, co roku uczestniczy ponad 150 wystawców, a liczba zwiedzających rolników wynosi od 8 do 10 tys. Charakter imprezy ma charakter ogólnokrajowy.

Prezentowane będą poletka demonstracyjne obok pól produkcyjnych oraz maszyny do zbioru i uprawy kukurydzy, rozwiązania z zakresu precyzyjnego rolnictwa czy nawigacji. Dla wielu zainteresowanych rolników jest to wyjątkowa okazja do porównania upraw różnych odmian, a jest ich prawie 100. Porównania jakości pracy poszczególnych maszyn, czy różnych procesów technologicznych.

Będzie więc możliwość nie tylko do zapoznania się z najnowocześniejszymi rozwiązaniami, ale też do wymiany informacji pomiędzy uczestnikami. Zdobyta wiedza zaowocuje z pewnością nowymi technologiami i praktycznym ich wykorzystaniem w gospodarstwach rolnych. Zapraszani są, jak zawsze, wspaniali goście –  między innymi Ambasador Ambasady Meksyku, Argentyny, USA. Patronat na imprezą objęli Minister Rolnictwa, Agencje z otoczenia rolnictwa, Marszałkowie, Wojewodowie i Starostowie. W skład komitetu organizacyjnego wchodzi wiele znaczących instytucji pracujących na rzecz rolnictwa. Na tę okoliczność wydana została również gazeta okolicznościowa, w której znajdą się informacje na temat firm wystawienniczych jak i kukurydzy, która – jest w tym dniu najważniejsza.

www.kukurydza.home.pl

Przewodniczący Komitetu Organizacyjnego, Tadeusz Szymańczak.