Czerwińsk nad Wisłą: Rekolekcje kontemplatywne Franza Jalicsa z bibliodramą

MARIA I MARTA. KONTEMPLACJA I BIBLIODRAMA
Rekolekcje kontemplatywne Franza Jalicsa z bibliodramą
28.01 – 02.02.2022
Salezjański Dom Rekolekcyjny, Czerwińsk nad Wisłą

Program rekolekcji:
Początek: 28 stycznia, g. 18.00 (kolacja)
Zakończenie: 2 lutego, g. 13.00 (obiad)
Przedpołudnie (9.00-13.00): warsztaty bibliodramy
Popołudnie (15.00-18.00): medytacja
Wieczór (20.00): refleksja w grupie
Msza Święta każdego dnia

Prowadzenie:
Peter Varga – uczeń Franza Jalicsa, superwizor psychodramy, założyciel Węgierskiego Towarzystwa Bibliodramy, profesor germanistyki na uniwersytecie w Budapeszcie.

Beata Chrudzimska – trenerka bibliodramy, asystentka psychodramy, nauczycielka religii, doktorantka na Wydziale Teologii UKSW.
Koszt: 800 zł. (noclegi+wyżywienie+prowadzenie)

Kontakt:
beatabibliodrama@gmail.com
tel. 515 701 697

OPIS REKOLEKCJI:

Franz Jalics jest jezuitą, który opracował na podstawie swoich wieloletnich doświadczeń własną metodę rekolekcji kontemplatywnych. Jest to droga prostej modlitwy prowadzącej do bliskości i zjednoczenia z Bogiem. Medytacja, której uczy Franz Jalics, to modlitwa imieniem Jezus. Tę prostą modlitwę łączy on  z ćwiczeniami uważności, uwrażliwieniem na naturę i wejściem w kontakt z własnym ciałem szczególnie poprzez oddech.

W procesie  świadomego odkrywania prawdy o sobie i swojej relacji do Boga pomaga bibliodrama, która pozwala doświadczać słowa Bożego poprzez drugiego człowieka i grupę.

Tytuł rekolekcji zaprasza do przyjrzenia się dwóm postaciom kobiet z Ewangelii świętego Łukasza (Łk 10, 38-42): Marii i Marcie. Obie spotykają w swoim domu Jezusa, który przyszedł do nich w gościnę. Każda z nich jednak inaczej spędza podarowany przez Jezusa czas Jego obecności. Przyglądając się Marcie i Marii zagłębimy się w temat zaufania i bliskości z Bogiem. Jak doświadczam, jak przeżywam zaufanie w moim życiu? Komu ufam? A komu jest mi trudno zaufać i dlaczego? Skąd czerpię siłę do tego, by z ufnością realizować plany i powołanie życiowe? Gdzie odnajduję źródła mojej siły? Czym jest skarbnica mocy mojego życia? Bibliodrama pomoże nam wejść w sytuację Marii i Marty, aby doświadczyć w głębi nas zaproszenia Jezusa do spotkania, które prowadzi do pełni życia.

Gdzie?
Rekolekcje będą miały miejsce w położonym nad Wisłą domu ojców salezjanów przy pięknej romańskiej bazylice Matki Bożej Pocieszenia.