Chrześcijańskie Spotkania Młodych – Moszczenica 2019 „Idźcie i głoście”: 19-20 czerwca

W dniach 19-20 czerwca 2019 roku, w samym centrum Polski – w Moszczenicy (Najbardziej Innowacyjnej Gminie w Polsce oraz gminie uhonorowanej Polską Nagrodą Inteligentnego Rozwoju w latach 2017 oraz 2018) odbędą się „Chrześcijańskie Spotkania Młodych – Moszczenica 2019”, których hasłem przewodnim są słowa „Idźcie i głoście”.

Organizatorami tego przedsięwzięcia są: Gminny Ośrodek Kultury i Sportu w Moszczenicy, Parafia Podwyższenia Świętego Krzyża w Moszczenicy oraz Stowarzyszenie Wspólnie dla Gminy Moszczenica.

Ideą Spotkań jest promowanie wartości ogólnoludzkich i idei humanistycznych poprzez współzawodnictwo w dziedzinie sportu i kultury fizycznej oraz twórczość muzyczną (Scena Młodych) – taką, która niesie przesłanie bezpośrednio inspirowane Ewangelią i wartościami z niej płynącymi.

Niezwykle ważnym elementem będzie Msza święta o godzinie 11.00 w kościele parafialnym (ul. Cmentarna 6), z procesją Bożego Ciała, do uczestniczenia w której organizatorzy zapraszają wszystkich uczestników Spotkań.

Punktem centralnym będzie zaś wspólna modlitwa uwielbienia z homilią Metropolity Łódzkiego ks. Arcybiskupa Grzegorza Rysia, którą w amfiteatrze rozpocznie o godzinie 19:00 zespół Deus Meus. W trakcie nastąpi procesyjne wniesienie Najświętszego Sakramentu w monstrancji, którą przygotowano specjalnie na ChSM, a którą pobłogosławił Ojciec Święty Franciszek. Chcemy w ten sposób pokazać, że Spotkania nie mają charakteru zamkniętego, a hasło przyjmujemy dosłownie: wszyscy „idziemy i głosimy”.

W związku z trwającymi obchodami 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości w trakcie spotkań pojawią się liczne odniesienia do tej rocznicy, w tym uroczyste złożenie wieńca przy „Pomniku Katyńskim”. Gośćmi specjalnymi, którzy wesprą znacząco działania organizacyjne będą Harcerze (ZHP oraz ZHR).

Aby uatrakcyjnić czas oczekiwania na koncerty i modlitwę chcemy zaproponować uczestnikom możliwość udziału w tematycznych warsztatach oraz kibicowanie piłkarzom reprezentującym Policję i księży Archidiecezji Łódzkiej.

W każdy dzień Spotkań będzie można skorzystać z sakramentu spowiedzi świętej. Konfesjonały ustawione będą w widocznym miejscu podczas trwania wszystkich wydarzeń.

Ze sceny w przerwach koncertów przedstawiane będą Świadectwa wiary – ludzi, którzy wrócili na drogę z Jezusem.

Udział w całym przedsięwzięciu jest całkowicie bezpłatny.

Osoby przyjezdne będą mogły skorzystać z darmowego, strzeżonego i monitorowanego video pola namiotowego z dostępem do sieci Internet. Organizatorzy zapraszają także na bezpłatny posiłek dla przyjezdnych i zarejestrowanych uczestników w środę i w czwartek rano.

Więcej: spotkania.moszczenica.eu


OBEJRZYJ: Moszczenica 2018:


SZCZEGÓŁOWY PROGRAM:

ŚRODA, 19 czerwca 2019 r.
14.00 Wielki mecz piłki nożnej: Komenda Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej  – Komenda Miejskiej Policji (obie z Piotrkowa Tryb.)
15.00 Przyjazd młodzieży korzystającej z pola namiotowego m. in. rozbicie obozu przez ZHP, zakwaterowanie w namiotach
15.00 Turnieje piłki nożnej, piłki siatkowej drużyn harcerzy ZHP, ZHR, ministrantów i innych uczestników
18.00 Msza święta w Kościele pw. Podwyższenia Krzyża Św. w Moszczenicy
21.00 Projekcja filmu fabularnego – kino plenerowe – amfiteatr GOKiS w Moszczenicy
22.30 Integracja uczestników prowadzona przez Harcerzy ZHP (gitary, ognisko, wspólny śpiew) – amfiteatr GOKiS w Moszczenicy

CZWARTEK, 20 czerwca 2019 r.
09.00 Poczęstunek z kuchni polowej dla zarejestrowanych uczestników
11:00 Procesja Bożego Ciała (kościół Podwyższenia Świętego Krzyża w Moszczenicy)
16:00 Występ zespołu ZHR
17:00 Dom Chwały – świadectwo wiary
18:00 Koncert Maleo Reggae Rockers
19:00 Deus Meus – koncert uwielbienia
20:00 Uroczysta procesja z Najświętszym Sakramentem w monstrancji pobłogosławionej przez Ojca Św. Franciszka
20:10 Homilia Jego Ekscelencji Księdza Arcybiskupa Grzegorza Rysia
21:00 Apel Jasnogórski
21:15 Koncert kończący CHSM 2019

Fot. Archidiecezja Łódzka