Chorał gregoriański w Niepokalanowie

 

Drodzy Przyjaciele śpiewu gregoriańskiego,
z radością informujemy, że trwają zapisy na pierwszy zjazd IV Studium Śpiewu Gregoriańskiego Niepokalanów 2017-2018, który odbędzie się w dniach 3-5 listopada 2017 roku w klasztorze w Niepokalanowie. Sesja rozpocznie się w piątek po południu, a zakończy niedzielną mszą świętą w języku łacińskim w rycie posoborowym, celebrowaną w Kaplicy-Sanktuarium Św. Maksymiliana Kolbego, podczas której wspólnie wykonamy Ordinarium i Proprium Missae XXXI Niedzieli Zwykłej.

Repertuar liturgiczny poznawać będziemy w duchu wielkiego gregorianisty – fundatora semiologii gregoriańskiej – Dom Eugene’a Cardine’a z farncuskiego opactwa w Solesmes. Poprzez wspólną modlitwę i wytężoną pracę będziemy poszukiwać Prawdy, Dobra i Piękna. Na tej drodze towarzyszyć nam będzie postać Ojca Maksymiliana, świętego Męczennika z Auschwitz, założyciela i Patrona tego miejsca, którego opiece i wstawiennictwu się polecamy.

Wśród wykładowców: ks. prof. dr hab. Kazimierz Szymonik (Częstochowa – Warszawa), o. dr Roman Soczewka OFM Conv. (Niepokalanów), dr hab. Michał Sławecki (UMFC), o. mgr Radosław Tomczak OFM Conv. (Niepokalanów), mgr Alicja Ogrodzińska (Warszawa).

Studium zostało objęte honorowym patronatem przez Stowarzyszenie Polskich Muzyków Kościelnych i Radio Niepokalanów.

Zgłoszenia prosimy kierować pod adresem: https://choralgreg.wordpress.com/zapisz-sie/ lub studiumgreg@gmail.com.

Do zobaczenia w Niepokalanowie!