Budżet Obywatelski Mazowsza na finiszu

To ostatni dzwonek, aby zagłosować na najciekawsze projekty w Budżecie Obywatelskim Mazowsza. Swój głos oddało już ponad 22,5 tys. mieszkańców Mazowsza. Liderem głosowania jest podregion warszawski wschodni, z którego zagłosowało blisko 6 tys. osób. Ci, którzy jeszcze tego nie zrobili, mają czas do 16 listopada. – Warto z tej szansy skorzystać i wspólnie zadecydować o tym, jak zmieni się nasze najbliższe otoczeniepodkreśla marszałek województwa Adam Struzik.

 

Ponad 22,5 tys. osób zagłosowało w Budżecie Obywatelskim Mazowsza, a wśród nich blisko 63 proc. to kobiety. Największą frekwencję zanotował podregion warszawski wschodni, z którego zagłosowało już prawie 6 tys. mieszkańców. Za nim plasują się podregiony warszawski zachodni (ponad 4,2 tys.), ostrołęcki (ponad 2,1 tys.) i Warszawa (2,1 tys.).

 

Do głosowania zakwalifikowanych zostało aż 107 projektów. W puli ogólnowojewódzkiej znalazło się 26 projektów. Jak podkreśla Sara Michalska, zastępca dyrektora departamentu organizacji ds. organizacyjnych w urzędzie marszałkowskim województwa mazowieckiego, pierwsza edycja Budżetu Obywatelskiego Mazowsza pokazała, jak zróżnicowane są potrzeby mieszkańców województwa i jak wiele ciekawych projektów przeszło do etapu głosowania. Każdy głos jest ważny! Trzymamy kciuki za każdy projekt. Głos oddajemy mieszkańcom województwa mazowieckiego – dodaje Sara Michalska.

 

Jak oddać głos w Budżecie Obywatelskim Mazowsza?

Głosować można do 16 listopada na stronie bom.mazovia.pl. Każdy mieszkaniec Mazowsza może oddać dwa głosy – jeden na projekt z puli ogólnowojewódzkiej i jeden z podregionalnej. Co ważne, system nie daje możliwości głosowania „na raty”, dlatego istotne jest, by głosy na oba projekty oddać za jednym razem! Z myślą o osobach, które nie mają dostępu do komputera, internetu lub nie posiadają telefonu komórkowego, przygotowane zostały specjalne punkty w siedzibie urzędu i jego delegaturach, w których mieszkańcy mogą oddać swój głos, po wcześniejszym umówieniu się. Wybrane projekty zostaną zrealizowane przez samorząd województwa w 2021 r. Do podziału jest aż 25 mln zł.

Pełną listę projektów zakwalifikowanych do głosowania można znaleźć na stronie internetowej: