Blisko 4 mln zł na remont drogi wojewódzkiej w Czerwinie

Samorząd Mazowsza sfinansuje remont drogi wojewódzkiej nr 627 na terenie gminy Czerwin. Inwestycja pochłonie blisko 4 mln zł. Dziś została podpisana umowa z wykonawcą przedsięwzięcia.

Zakres robót obejmuje remont 4,3-kilometrowego odcinka drogi nr 627 – od Malinowa do Jelonek. W ramach prac zostanie wykonane frezowanie istniejącej nawierzchni jezdni, wzmocnienie podłoża poprzez ułożenie siatki stalowej, ułożenie dwóch warstw masy bitumicznej, remont nawierzchni chodników i zjazdów, remont zatoki autobusowej oraz odmulenie rowów. Wykonawcą przedsięwzięcia jest Polski Asfalt Produkt Sp. z o.o., a jego zakończenie planowane jest na koniec sierpnia br. Inwestycja będzie kosztować blisko 4 mln zł.

Jak zaznacza Janina Ewa Orzełowska z zarządu województwa, remont na tym odcinku jest kontynuacją dotychczasowych prac na drodze nr 627.

W zeszłym roku rozpoczęliśmy remont dwóch odcinków tej drogi i przeznaczyliśmy na to blisko 9,5 mln zł. Łącznie z remontem odcinka od Malinowa do Jelonek inwestycje na drodze wojewódzkiej nr 627 pochłoną ponad 13 mln zł.

W zeszłym roku rozpoczął się remont dwóch odcinków drogi 627. Pierwszy obejmuje ul. Lubiejewską, Grota-Roweckiego oraz 3 Maja w Ostrowi Mazowieckiej i dotyczą wzmocnienia konstrukcji jezdni, ułożenia dwóch warstw bitumicznych masy, wymiany krawężników wraz z chodnikiem oraz remont kanalizacji deszczowej. W sumie remont prowadzony jest na 1,8-kilometrowym odcinku, a jego koszt to ponad 7 mln zł. Radny województwa mazowieckiego Mirosław Augustyniak zwraca uwagę na to, że inwestycje drogowe są jednymi z najbardziej oczekiwanych przez mieszkańców, ale też kosztownymi.

To ważne, aby mieszkańcy naszego regionu mogli korzystać z dobrych dróg i bezpiecznie dotrzeć do pracy czy szkoły. Na tym się koncentrujemy m.in. planując roczny budżet

– dodaje radny.

Remont prowadzony jest też na odcinku od Czerwina do Malinowa (2,3 km).  W tym przypadku zakres robót obejmuje m.in.: frezowanie istniejącej nawierzchni jezdni, wzmocnienie podłoża poprzez ułożenie siatki stalowej, ułożenie 2 warstw masy bitumicznej oraz remont zatok autobusowych. Koszt tej inwestycji to ponad 2,4 mln zł. Planowany termin zakończenia prac na obu odcinkach do koniec maja br.