BŁAGAM, BROŃCIE TEGO DZIECKA! – apeluje bp. Lechowicz w sprawie Alfiego Evansa

„Niech każdy z nas dołączy do tych, którzy bronią prawa do życia dziecka i prawa rodziców do decyzji o pozostawieniu go przy życiu. Otaczajmy modlitwą Alfiego i wszystkich, którzy decydują o jego losie!” – zaapelował bp Wiesław Lechowicz, delegat Konferencji Episkopatu Polski ds. Duszpasterstwa Emigracji Polskiej.

Bp Wiesław Lechowicz cytuje w swoim apelu list od pewnej matki, która zwraca się do Polaków mieszkających w Wielkiej Brytanii. „Razem z tym dzieckiem umiera nasz cywilizowany świat! Wielka Brytania jest Waszym domem… niech pozostanie Wielka… Błagam brońcie Tego dziecka!!!” – napisała w nim. Bp Lechowicz przytacza te słowa i apeluje, by każdy dołączył do tych, którzy bronią prawa do życia Alfiego Evansa.

Zobacz też: #Alfie Evans: Najważniejsze informacje o małym wojowniku


Apel Delegata KEP ds. Emigracji ws. Alfiego Evansa

Dzisiaj otrzymałem list od pewnej matki w związku z sytuacją dwuletniego dziecka Alfie Evansa. Zwraca się ona z apelem do Polaków żyjących w Wielkiej Brytanii: „Razem z tym dzieckiem umiera nasz cywilizowany świat! Wielka Brytania jest Waszym domem… niech pozostanie Wielka… Błagam brońcie Tego dziecka!!!”.

Niech każdy z nas dołączy do tych, którzy bronią prawa do życia dziecka i prawa do decyzji jego rodziców o pozostawieniu go przy życiu.

Otaczajmy modlitwą Alfiego i wszystkich, którzy decydują o jego losie!

bp Wiesław Lechowicz
Przewodniczący Komisji KEP ds. Polonii i Polaków za Granicą
Delegat KEP ds. Duszpasterstwa Emigracji Polskiej

tekst za: episkopat.pl


MODLITEWNY SZTURM DO NIEBA ZA ALFIEGO

Msza święta, Różaniec, Koronka… cokolwiek…

Złączmy się we wspólnej modlitwie za Alfiego Evansa i jego rodziców. I za wiele innych nieznanych nikomu rodzin, którym odbiera się prawo do życia ich dzieci.

Życie każdego człowieka jest cennym skarbem – módlmy się więc o życie dla Alfiego! Dla Boga nie ma rzeczy niemożliwych.