Biblioteka Miesięcznika Egzorcysta: ks. Andrzej Zwoliński – TRANSHUMANIZM

W serii Biblioteka Miesięcznika Egzorcysta ukazała się kolejna pozycja – książka ks. Andrzeja Zwolińskiego pt. „Transhumanizm”.

Jedną z tajemnic człowieka jest jego zdolność do organizowania się w grupy – większe lub mniejsze – celem dokonania ataku na życie innych przedstawicieli swego gatunku. Taką umiejętność wspólnego działania przeciw własnym biologicznym krewnym posiadają ponoć, poza człowiekiem, tylko szczury.

Badacze i analitycy współczesnej cywilizacji wskazują, że w nowożytności miały miejsce dwie próby zawładnięcia osobą ludzką. Pierwszą z nich był krwawy despotyzm związany z totalitarnymi ideologiami XX wieku – komunizmem i faszyzmem. Druga próba polega na planach podporządkowania człowieka radykalnym wersjom biotechnologii (neuronauki, inżynierii genetycznej, eugenice, klonowaniu). Ta druga próba trwa nadal – chce zredukować osobę ludzką do przejściowego elementu ewolucji kosmicznej, kreśląc fantastyczne wizje jej przyszłości…

Ks. Andrzej Zwoliński jest profesorem nauk teologicznych związanym z Katedrą Katolickiej Nauki Społecznej w Uniwersytecie Papieskim Jana Pawła II w Krakowie. Autor ponad 100 pozycji z zakresu teologii, socjologii, etyki, manipulacji społecznych, sektologii, religioznawstwa, zagrożeń duchowych.

Wydawnictwo: Monumen
Ilość stron: 330