AKTYWACJA – 12. Zimowe Franciszkańskie Spotkanie Młodych w Kalwarii Pacławskiej

„Aktywacja” – to hasło tegorocznego 12. Zimowego Franciszkańskiego Spotkania Młodych w Kalwarii Pacławskiej koło Przemyśla. Rekolekcje rozpoczną się 29 stycznia i potrwają do 3 lutego.

Aktywność to cecha chrześcijanina, w którym Bóg aktywował nieśmiertelność poprzez dar chrztu świętego. Tę aktywność wzmagają inne sakramenty i świadome życie w Kościele. Kolejny Zimowy FSM będzie czasem odkrywania aktywnego życia w Kościele. Podejmiemy próbę odkrycia sposobu aktywacji człowieka w rzeczywistości Kościoła, wspólnoty w jakiej jest mu dane żyć – podkreśla dyrektor FSM-u, o. Marcin Drąg.

Franciszkanie z prowincji krakowskiej zapraszają na spotkanie, w którym przez liturgię, nabożeństwa, konferencje można poznawać Boga. Nie zabraknie również czasu na rozmowę z kapłanem, wypicie herbaty w kawiarence lub piesze wędrówki po kalwaryjskich górkach.

Zimowy FSM trwa 6 dni i ma charakter rekolekcyjny. Wszystkie punkty programu odbywają się w Sanktuarium Matki Bożej Słuchającej i Domu Pielgrzyma. Do dyspozycji uczestników Spotkania pozostaje też kaplica w Domu Pielgrzyma.

Aktywność wymaga czasami przełamania pewnego schematu działania, zaryzykowania, pójścia za czymś, co jest nieznane – do tego zapraszają bracia franciszkanie na 12. Zimowym Franciszkańskim Spotkaniu Młodych.

Organizatorami Franciszkańskich Spotkań Młodych jest krakowska prowincja franciszkanów konwentualnych. Odbywają się w Kalwarii Pacławskiej k. Przemyśla, gdzie znajduje się sanktuarium z wizerunkiem Matki Bożej Kalwaryjskiej Słuchającej oraz klasztor franciszkanów. Spotkania są organizowane z myślą o młodzieży, która tęskni za Bogiem, ale i szuka Go.

Więcej: www.fsm.franciszkanie.pl