ADWENTOWE PROPOZYCJE od Radia Niepokalanów

W najbliższą niedzielę, 3 grudnia rozpoczyna się Adwent – czas oczekiwania na przyjście Zbawiciela. Aby był to czas przeżyty jak najlepiej, przygotowaliśmy dla naszych Słuchaczy kilka adwentowych propozycji:

1. RADIOWE RORATY

W tym roku na Roratach będziemy budowali w naszych sercach stajenkę dla Dzieciątka Jezus. Pomoże w tym św. Franciszek, który 800 lat temu pierwszy zbudował stajenkę w miejscowości Greccio we Włoszech. W czasie kazań przedstawiana będzie postać budowniczego stajenki i najważniejsze epizody z jego życia. Dzieciom tworzącym w swoich sercach miejsce dla Jezusa będzie towarzyszyć Biedaczyna z Asyżu. Skorzystają z rad i wskazówek udzielanych przez św. Franciszka, podobnie jak robotnicy, stawiając jakąś budowlę, korzystają z projektu stworzonego przez architekta.

Słuchaj: od poniedziałku do piątku – godz. 7.45

2. DRZEWO JESSEGO

Dzieci nie zawsze potrafią czekać, dorośli też nie. Ale nikt z nas tego nie uniknie. Czekamy na wiosnę lub na Boże Narodzenie, czekamy na nowe wydarzenia lub na zmiany, czekamy też w Kościele – w wierze i w nadziei…

„Drzewo Jessego” to niecodzienny przewodnik po wartościach ukrytych na kartach Biblii. To zaproszenie, by wspólnie z rodziną zagłębić się w historie biblijne, także te mniej znane, i spojrzeć na nie przez pryzmat zwykłych, codziennych dziecięcych przygód. Podczas lektury będziecie mieć możliwość nie tylko słuchać, ale też prawdziwie się zaangażować i doświadczyć oczekiwania na Mesjasza. Zapraszamy do słuchania audiobooka książki „Drzewo Jessego” nagranego przez małżeństwo Marcina i Monikę Gomułków. Książka ukazała się nakładem Wydawnictwa SUMUS.

Słuchaj: codziennie – godz. 12.05

3. ZIARNA EWANGELII

Z początkiem nowego roku liturgicznego odświeżamy także nasze codzienne Komentarze do Ewangelii. Przygotowywać je będzie od 3 grudnia Bractwo Słowa Bożego. W pierwszym tygodniu Adwentu usłyszymy komentarze ks. Mateusza Wielgosza. Przeczyta je Robert Pierzchała.

Słuchaj: codziennie – godz. 6.10, 15.30 i 19.15