Adoracja bez Granic: całodobowa modlitwa o pokój: 25/26 marca

Całodobowa, wynagradzająca adoracja Najświętszego Sakramentu w łączności z aktem poświęcenia przez Papieża Franciszka Rosji i Ukrainy Niepokalanemu Sercu Maryi. To modlitewna propozycja na uroczystość Zwiastowania Pańskiego (25 marca). Akt poświęcenia zaplanowany jest na 25 marca 2022 roku na godz. 17:00. Wtedy też rozpocznie się całodobowa adoracja Najświętszego Sakramentu we wszystkich chętnych polskich parafiach i ma potrwać do wieczornej mszy świętej następnego dnia – 26 marca (sobota).


Przypominamy, że w Niepokalanowie Adoracja Najświętszego Sakramentu trwa nieustannie w Kaplicy Wieczystej Adoracji. Z kaplicy prowadzona jest także nieustanna transmisja w Internecie. Ci, którzy nie mogą być w tym czasie w świątyni, mogą modlić się przed Najświętszym Sakramentem w swoich domach.


Adoracja bez Granic jest odpowiedzią na wezwanie Konferencji Episkopatu Polski do organizowania tego dnia czuwań modlitewnych w całej Polsce.

Organizatorzy zachęcają kapłanów i wiernych, aby organizować tego dnia nieustającą adorację w parafiach. Do udziału we wspólnej modlitwie w łączności z papieżem Franciszkiem zaprasza m.in. abp Adrian Galbas.

Wszelkie informacje o wydarzeniu dostępne są na stronie: www.adoracjabezgranic.pl – można na niej również pobrać materiały promocyjne, które pozwolą na dotarcie z informacją do większej ilości wiernych.

Organizatorem wydarzenia “Adoracja bez Granic” jest Fundacja Solo Dios Basta, która w latach ubiegłych zapraszała Polaków do takich wydarzeń, jak “Różaniec do Granic” (2017 r.), czy “Wielka Pokuta” (2016 r.).