8 lipca – co dziś na antenie?

Oto wybrane punkty programu, emitowane dziś (czwartek, 8 lipca) na antenie Radia Niepokalanów.

6.10 (pow. dziś ok. 19.20) – Ewangelia Dnia, czyta i komentuje o. Stanisław Ziemiński OFMConv., Asystent Prowincjalny Franciszkańskiego Zakonu Świeckich

6.15 – GODZINKI o Niepokalanym Poczęciu Najświętszej Maryi Panny

7.10 – Transmisja Mszy św. z Bazyliki Watykańskiej (przy grobie św. Jana Pawła II)

9.15 – W 2022 roku odbędzie się 16. Ogólnopolska Franciszkańska Olimpiada Wiedzy o św. Maksymilianie, nad którą patronat medialny objęło tradycyjnie Radio Niepokalanów. Z jednym z organizatorów – o. Danielem Śliwińskim – rozmawiała Paulina Wysocka.

9.50 – Audycja Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa (pow. dziś o 20.20)

10.15 – Przegląd miesięczników katolickich

10.45 (pow. dziś 16.45, 22.45) – Radiowa Lektura (do 15 lipca: Mirjana Soldo, „Moje Serce Zwycięży”)

11.00 – Transmisja Mszy św. z bazyliki w Niepokalanowie

12.00 – Modlitwa południowa: Anioł Pański +rozważanie po modlitwie. Rozważania nagrywane są w Centrum św. Maksymiliana w Harmężach k. Oświęcimia przez Rycerzy Niepokalanej, pochodzą z książki „Dobrego dnia ze św. Maksymilianem.” Za ich przygotowanie dziękujemy ojcu Arkadiuszowi Bąkowi OFMConv. Muzykę do rozważań nagrał o. Robert Dziuda OFMConv.

15.00 – Koronka do Bożego Miłosierdzia – transmisja z Sanktuarium Bożego Miłosierdzia z Krakowa – Łagiewnik

15.30 – Biblia  Audio superprodukcja (aktualnie słuchamy 1 Księgi Królewskiej)

16.45 (pow. o 22.45) – Radiowa Lektura

17.15 – Bardzo Subiektywny Przewodnik Historyczny – Audycja o tematyce regionalnej Marka Orzechowskiego (pow. z poniedziałku z 10.15).

17.34 – Wiadomości z Życia Kościoła. Przygotowuje Paulina Wysocka

18.15 – „Bliżej Nieba”– audycja Huberta Czarnockiego. Kiedyś miała myśli samobójcze. Teraz ewangelizuje na ulicy, chodzi do szpitala rozmawiać z ludźmi i modlić się za nich. Modli się w imię Jezusa i dzieją się cuda. Pewna pielęgniarka, której lekarze powiedzieli, że nie będzie miała dzieci krótko po modlitwie zaszła w ciążę. Zdarzają się jej też niezwykłe sytuacje na ulicy. Do niej i jej koleżanki podszedł na ulicy bezdomny prosząc o 5 złotych na piwo. Zaproponowała mu modlitwę. ,,Po modlitwie pan powiedział, że nie chce mu się już pić, jest głodny i poszliśmy na jedzenie. Człowiek poczuł, że nie chce mu się pić, to zniewolenie odeszło”. Historię Beaty poznacie, słuchając audycji Huberta Czarnockiego. Dziś część 2.

ok. 19.20 – Ewangelia Dnia, czyta i komentuje o. Stanisław Ziemiński OFMConv., Asystent Prowincjalny Franciszkańskiego Zakonu Świeckich

19.30 – Modlitwa różańcowa NA ŻYWO ze studia w Niepokalanowie

20.00 – Aktualności Radia Watykańskiego

20.15 – Audycja Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa (pow. z dziś  z 9.50)

21.00 – Transmisja Apelu Jasnogórskiego NA ŻYWO z Jasnej Góry (via Radio Jasna Góra)

21.30 – Wszystkiego Zdrowego od Jana Bożego Zaprasza Michał Śmigielski (powtórka ze środy, z 18.15). Gościem będzie dr Marcin Samosiej, kierownik poradni Ziołoleczniczej Szpitala Bonifratrów w Łodzi. Dzisiaj usłyszymy o tym, jak ziołolecznictwo wspomaga walkę z nadwagą i otyłością oraz dlaczego dodatkowe kilogramy są bardzo niebezpieczne.

22.45 – Radiowa Lektura

Radia Niepokalanów MOŻNA SŁUCHAĆ na terenie woj. łódzkiego – 98,6 FM oraz mazowieckiego – 102,7 FM, a także ONLINEhttp://radioniepokalanow.pl/posluchaj-online/index.htm