5 lipca 2022 – co dziś na antenie?

Oto wybrane punkty programu, emitowane dziś (wtorek, 5 lipca) na antenie Radia Niepokalanów.

6.10 – Ewangelia Dnia, czyta o. Piotr Szczepański, komentarz: o. Paulin Sotowski

6.15 – GODZINKI o Niepokalanym Poczęciu Najświętszej Maryi Panny

8.30 – Serwis Informacyjny „Wiadomości z Życia Kościoła”

9.15 – STUDIO ŚWIADECTW. Trzeba dać Bogu szansę – świadectwo księdza Damiana Drozda. Nieraz słyszymy: jest już za późno. Historia o powołaniu, poszukiwaniach własnej drogi, którą przedstawiamy w dzisiejszym Studiu świadectw pokazuje, że dla Boga nigdy nie jest za późno. Wydawało się, że życie naszego bohatera jest już poukładane. Był kierowcą tira, miał dziewczynę. Jednak, jak przekonuje ksiądz Damian Drozd, kiedy Bóg nas wzywa, to trzeba odpowiedzieć niezależnie od wszelkich okoliczności. Na Studio Świadectw zaprasza Kasia Supeł-Zaboklicka (powt. dziś o 20.15)

10.15 -ŚLADAMI MARYI. Autorem tego programu jest Ks. Adam Stankiewicz – marianin, wicekustosz Sanktuarium w Licheniu. Po zakończeniu rozważań o siedmiu boleściach MB zaprasza nas teraz do pochylenia się nad wezwaniami do Matki Bożej, zawartymi w Litanii Loretańskiej (pow. z soboty, z 13.15)

10.45 (pow. dziś 16.45, 22.45) – Radiowa Lektura

11.00 – Transmisja Mszy św. z bazyliki w Niepokalanowie.

12.00
 – Modlitwa południowa: Anioł Pański + krótkie rozważania o. Paulina Sotowskiego „O Najświętszej Maryi Pannie”

MODLITWA O POKÓJ. Czyta o. Robert Serafinowski

13.10 – Godzina Samorządowa

14.40 – Ewangelia Dnia, czyta o. Piotr Szczepański, komentarz: o. Paulin Sotowski

15.00 – Koronka do Bożego Miłosierdzia – transmisja z Sanktuarium Bożego Miłosierdzia z Krakowa – Łagiewnik 

15.30 – Biblia Audio superprodukcja

16.45 (pow. o 22.45) – Radiowa Lektura

17.15 – PRAWDZIWI LUDZIE, PRAWDZIWE HISTORIE. Reportaż Fundacji GŁOS EWANGELI. Audycję przygotowali Henryk Dedo i Waldemar Kasperczak.

17.30 – Serwis Informacyjny „Wiadomości z Życia Kościoła”

18.10 – MUZYKA FILMOWA – audycja Marka Orzechowskiego. Dzisiaj kolejny odcinek z serii o muzyce z filmów o agencie 007 (powt. sob., 21.30)

Po 19.00 – Ewangelia Dnia, czyta o. Piotr Szczepański, komentarz: o. Paulin Sotowski

19.30 – Modlitwa różańcowa NA ŻYWO ze studia w Niepokalanowie

20.00 – Aktualności Radia Watykańskiego

20.15 – STUDIO ŚWIADECTW. Trzeba dać Bogu szansę – świadectwo księdza Damiana Drozda. Nieraz słyszymy: jest już za późno. Historia o powołaniu, poszukiwaniach własnej drogi, którą przedstawiamy w dzisiejszym Studiu świadectw pokazuje, że dla Boga nigdy nie jest za późno. Wydawało się, że życie naszego bohatera jest już poukładane. Był kierowcą tira, miał dziewczynę. Jednak, jak przekonuje ksiądz Damian Drozd, kiedy Bóg nas wzywa, to trzeba odpowiedzieć niezależnie od wszelkich okoliczności. Na Studio Świadectw zaprasza Kasia Supeł-Zaboklicka.

21.00 – Transmisja Apelu Jasnogórskiego NA ŻYWO z Jasnej Góry (via Radio Jasna Góra)

21.20 – SŁOWO POD PODUCHĘ. Piękne i mądre myśli na dobranoc. SŁOWO POD PODUCHĘ zostało przygotowane przez Katolickie Radio DOXA. SŁOWO POD PODUCHĘ codziennie ok. godz. 21.20.

22.45 – Radiowa Lektura

Radia Niepokalanów MOŻNA SŁUCHAĆ na terenie woj. łódzkiego – 98,6 FM oraz mazowieckiego – 102,7 FM, a także ONLINEhttp://radioniepokalanow.pl/posluchaj-online/index.html