Na czas Wielkiego Postu Forum Niezależnych Rozgłośni Katolickich przygotowało specjalną edycję radiowych rekolekcji wielkopostnych. W tym roku podążać będziemy drogami św. Augustyna, żyjącego na przełomie IV i V wieku. Rekolekcje wielkopostne z Ojcem Kościoła – św. Augustynem przygotował ks. Mariusz Frukacz, redaktor Tygodnika Katolickiego „Niedziela”. Siedem dni, siedem rozważań i kilka pór emisji – to nasza propozycja dla Słuchaczy, by dobrze przygotować się do świąt Wielkiej Nocy.

„Zapraszam wszystkich radiosłuchaczy na rekolekcje wielkopostne. Proponuję, byśmy wsłuchali się w to, co ma nam do powiedzenia Wielki Ojciec Kościoła św. Augustyn. W czasie tych rekolekcji będę chciał wraz z Państwem przemierzyć stronice jednej z najpiękniejszych, moim zdaniem, książek – jaką są ‘Wyznania’ św. Augustyna” – zaprasza ks. Mariusz Frukacz.

„Wyznania” to najważniejsze dzieło św. Augustyna z Hippony. Przez wieki stanowią duchowy przewodnik dla niezliczonych rzesz chrześcijan. To zapis filozoficzno-teologicznych dociekań autora, który przeszedł drogę od sceptycyzmu do głębokiej wiary chrześcijańskiej. Przede wszystkim jednak – to historia nawrócenia św. Augustyna. Dzisiejszy człowiek ma wiele pytań: o sens życia, o Boga, o cierpienie – św. Augustyn również szukał odpowiedzi na podobne pytania.

„Dlaczego wybrałem św. Augustyna? Bo Jego życie pokazuje, jak bardzo ważne jest nawrócenie. Że można wrócić do Pana Boga nawet z najcięższego grzechu” – przekonuje ks. Mariusz Frukacz podkreślając, że „‘Wyznania’ są taką książką, która pomoże nam zrozumieć także nasze życie”.

Rekolekcje zostały nagrane w Radiu Jasna Góra.

Emisja w Radiu Niepokalanów w dniach 17-23 marca – od niedzieli do soboty – o godzinach: 6:45, 16:30 i 23:00.