4 października 2022 – co dziś na antenie?

Oto wybrane punkty programu, emitowane dziś (wtorek, 4 października) na antenie Radia Niepokalanów.

6.10 – Ewangelia Dnia, czyta i komentuje o. Robert Serafinowski

6.15 – GODZINKI o Niepokalanym Poczęciu Najświętszej Maryi Panny

8.30 – Serwis Informacyjny „Wiadomości z Życia Kościoła”

8.45 – ŚWIĘCI Z NIEBA ŚCIĄGNIĘCI. Zapraszamy na wyjątkowe spotkania ze świętymi, nie tylko tymi najbardziej znanymi. Wspólnie odkryjemy niezwykłe postacie, pełne pasji życiorysy i wspaniałe historie z życia tych, których Kościół wyniósł już na ołtarze. Audycja została zrealizowana w radiu eM Katowice.

9.15 – STUDIO ŚWIADECTW. Na Studio Świadectw zaprasza Kasia Supeł-Zaboklicka. Oddałam życie Jezusowi i wszystko się zmieniło – świadectwo Irminy Śliwińskiej (cz. 2). To opowieść o bliskiej każdemu z nas codzienności, trudnościach i zmaganiach, żeby być lepszym człowiekiem. Bohaterka dzisiejszego odcinka Studia Świadectw przekonuje, że praca w mediach i życie w wielkim mieście nie musi oznaczać rozstania z wartościami. Przeciwnie, Irmina bierze udział w projektach ewangelizacyjnych, ale nie ocenia tych, którzy od Kościoła są daleko. Stara się każdego dnia ufać Opatrzności, że jest dla niej plan, a Bóg jest wierny swoim obietnicom (powt. dziś o 20.35).

10.15 –  ŚLADAMI MARYI. Po wakacyjnej przerwie powracamy do cyklu „Śladami Maryi” ks. Adama Stankiewicza – marianina, wicekustosza Sanktuarium w Licheniu i Jego rozważań dotyczących poszczególnych tytułów odnoszących się do Matki Bożej zawartych w Litanii Loretańskiej. Dzisiaj pochylimy się nad sformułowaniem PANNO CZCIGODNA (powt. z soboty, z 13.15)

10.45 (pow. dziś 16.45, 22.45) – Radiowa Lektura

11.00 – Transmisja Mszy św. z bazyliki w Niepokalanowie.

12.00
 – Modlitwa południowa: Anioł Pański + krótkie rozważania o. Paulina Sotowskiego „O Najświętszej Maryi Pannie”

12.30 – Z członkami Franciszkańskiego Zakonu Świeckich z Regionu Łódzkiego rozmawia o. Stanisław Ziemiński – ich opiekun. Franciszkanie świeccy dzielą sie swoim doświadczeniem wspólnoty, opowiadają o charyzmacie III Zakonu i zapraszają do Studium Duchowości Franciszkańskiej (Audycja kończy się zaproszeniem do Studium Duchowości Franciszkańskiej, które wznawia swoją działalność w ostatnią sobotę października).

13.10 – Godzina Samorządowa

Po 14.00 – ŚWIĘCI Z NIEBA ŚCIĄGNIĘCI. Zapraszamy na wyjątkowe spotkania ze świętymi, nie tylko tymi najbardziej znanymi. Wspólnie odkryjemy niezwykłe postacie, pełne pasji życiorysy i wspaniałe historie z życia tych, których Kościół wyniósł już na ołtarze. Audycja została zrealizowana w radiu eM Katowice.

14.50 –  Z DZIENNICZKA ŚW. FAUSTYNY. Od października, miesiąca w którym wspominamy Apostołkę Bożego Miłosierdzia, zapraszamy na codzienne spotkanie z „Dzienniczkiem”. Audycji słuchamy dzięki życzliwości Radia Warszawa.

15.00 – Koronka do Bożego Miłosierdzia – transmisja z Sanktuarium Bożego Miłosierdzia z Krakowa – Łagiewnik 

15.30 – Ewangelia Dnia, czyta i komentuje o. Robert Serafinowski

15.40 – ŹRÓDŁA WIARY. Z naukowego punktu widzenia ta audycja to krótkie, codzienne refleksje z teologii dogmatycznej. Z życiowego – próba odpowiedzi na pytanie: W co wierzę? W poszukiwaniach pomagają nam ksiądz profesor Zygfryd Glaeser, ksiądz profesor Tadeusz Dola i ojciec profesor Bonawentura Smolka OFM. Program prowadzi Aleksandra Kus z Radia Doxa.

16.45 (pow. o 22.45) – Radiowa Lektura

17.15 – PRAWDZIWI LUDZIE, PRAWDZIWE HISTORIE. Reportaż Fundacji GŁOS EWANGELI. Audycję przygotowali Henryk Dedo i Waldemar Kasperczak.

17.30 – Serwis Informacyjny „Wiadomości z Życia Kościoła”

18.10 – MUZYKA FILMOWA – audycja Marka Orzechowskiego (powt. sob., 21.30)

Po 19.00 – Ewangelia Dnia, czyta i komentuje o. Robert Serafinowski

19.30 – Modlitwa różańcowa NA ŻYWO ze studia w Niepokalanowie

20.00 – Aktualności Radia Watykańskiego

20.35 – STUDIO ŚWIADECTW. Na Studio Świadectw zaprasza Kasia Supeł-Zaboklicka. Oddałam życie Jezusowi i wszystko się zmieniło – świadectwo Irminy Śliwińskiej (cz. 2). To opowieść o bliskiej każdemu z nas codzienności, trudnościach i zmaganiach, żeby być lepszym człowiekiem. Bohaterka dzisiejszego odcinka Studia Świadectw przekonuje, że praca w mediach i życie w wielkim mieście nie musi oznaczać rozstania z wartościami. Przeciwnie, Irmina bierze udział w projektach ewangelizacyjnych, ale nie ocenia tych, którzy od Kościoła są daleko. Stara się każdego dnia ufać Opatrzności, że jest dla niej plan, a Bóg jest wierny swoim obietnicom.

21.00 – Transmisja Apelu Jasnogórskiego NA ŻYWO z Jasnej Góry (via Radio Jasna Góra)

21.20 – SŁOWO POD PODUCHĘ. Piękne i mądre myśli na dobranoc. SŁOWO POD PODUCHĘ zostało przygotowane przez Katolickie Radio DOXA. SŁOWO POD PODUCHĘ codziennie ok. godz. 21.20.

21.30 – Z okazji przypadającego 5 października wspomnienia św. Faustyny Kowalskiej, zapraszamy na piękne spotkanie, którego Apostołka Miłosierdzia Bożego była inspiracją. Radio Niepokalanów odwiedzili przedstawiciele firmy TEXPOL i Fundacji im. św. Faustyny, przywożąc ze sobą relikwie Świętej. Opowiedzieli nam o jedynej w swoim rodzaju firmie, w której pracownicy spotykają się na wspólnej Koronce do Bożego Miłosierdzia i o tym, jak ta modlitwa zmienia ich życie. Jednym z jej owoców było założenie Fundacji im. św. Faustyny, której celem jest głoszenie Bożego Miłosierdzia – przez czyn, słowo i modlitwę. Z Alicją Wajchert, prezesem firmy TEXPOL i założycielką Fundacji im. św. Faustyny oraz Aleksandrem Olędzkim z firmy TEXPOL i Fundacji rozmawiała Paulina Wysocka.

22.45 – Radiowa Lektura

Radia Niepokalanów MOŻNA SŁUCHAĆ na terenie woj. łódzkiego – 98,6 FM oraz mazowieckiego – 102,7 FM, a także ONLINEhttp://radioniepokalanow.pl/posluchaj-online/index.html