3 grudnia – co dziś na antenie?

Oto wybrane punkty programu, emitowane dziś (piątek, 3 grudnia) na antenie Radia Niepokalanów.

6.10 (pow. dziś ok. 14.40 i 19.20) – Ewangelia Dnia, czyta i komentuje o. Sebastian Bielski – liturgista, proboszcz parafii św. Maksymiliana Kolbego w Łodzi

6.15 – GODZINKI o Niepokalanym Poczęciu Najświętszej Maryi Panny

6.40 – DROGA DO BETLEJEM – adwentowe rozważania roratnie. Z początkiem Adwentu wyruszamy w drogę do Betlejem. Na ten czas oczekiwania Boże Narodzenie zapraszamy do wysłuchania rozważań roratnich przygotowanych przez Radio eM Katowice. Dziś usłyszymy o Zwiastowaniu i o tym, czy Maryja mogła wystarszyć się archanioła (pow. 9.45).

7.30 – AUDYCJA AGENCJI RESTRUKTURYZACJI I MODERNIZACJI ROLNICTWA. Temat:  Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa do końca grudnia br. przyjmuje wnioski o wsparcie na inwestycje w drzewostanie, realizowane prze właścicieli lasów prywatnych. O szczegółach Justyna Dobosz rozmawia z Pawłem Wojcieszakiem, rzecznikiem prasowym ARiMR (pow. 20.15)

8.15 – 7 dnia na Mazowszu – Audycja Samorządu Województwa Mazowieckiego

9.45 – DROGA DO BETLEJEM – adwentowe rozważania roratnie. Z początkiem Adwentu wyruszamy w drogę do Betlejem. Na ten czas oczekiwania Boże Narodzenie zapraszamy do wysłuchania rozważań roratnich przygotowanych przez Radio eM Katowice. Dziś usłyszymy o Zwiastowaniu i o tym, czy Maryja mogła wystarszyć się archanioła (pow. 9.45).

10.15 – Gość RN: Gośćmi Radia Niepokalanów będą dziś dwie siostry nazaretanki – s. Miriam i s. Marianna. Opowiedzą nam o nowej inicjatywie nazaretańskiej pod hasłem: SAWUBONA. Takim słowiem witają się ludzie w afrykańskim plemieniu Zulu. Oznacza ono „witaj, widzę Cię, jesteś dla mnie ważny, cenię Cię”. To właśnie chcą przekazać siostry nazaretanki ludziom młodym – jesteście dostrzeżeni, jesteście ważni. Dlatego powstał pomysł, by stworzyć dla młodych przestrzeń, w której będą mogli porozmawiać o tym, co dla nich ważne, by mogli zadać każde nurtujące ich pytanie. O projekcie SAWUBONA siostry opowiedziały Paulinie Wysockiej.

10.45 (pow. dziś 16.45, 22.45) – Radiowa Lektura

11.00 – Transmisja Mszy św. z bazyliki w Niepokalanowie

12.00 – Modlitwa południowa: Anioł Pański +rozważanie po modlitwie. Rozważania nagrywane są w Centrum św. Maksymiliana w Harmężach k. Oświęcimia przez Rycerzy Niepokalanej, pochodzą z książki „Dobrego dnia ze św. Maksymilianem.” Za ich przygotowanie dziękujemy ojcu Arkadiuszowi Bąkowi OFMConv. Muzykę do rozważań nagrał o. Robert Dziuda OFMConv.

ok. 12.15 – Zioła, które leczą  – audycja P. Marka Lubińskiego (NA ŻYWO)

13.10 – Godzina Samorządowa

14.15 – SPRAWIEDLIWE HISTORIE. Audycja Ministerstwa Sprawiedliwości

14.40 – Ewangelia Dnia, czyta i komentuje o. Sebastian Bielski – liturgista, proboszcz parafii św. Maksymiliana Kolbego w Łodzi

15.00 – Koronka do Bożego Miłosierdzia – transmisja z Sanktuarium Bożego Miłosierdzia z Krakowa – Łagiewnik

15.30 – Biblia Audio superprodukcja

16.45 (pow. dziś o 22.45) – Radiowa Lektura

17.30 – REKOLEKCJE BEATYFIKACJA33. Od 5 listopada na antenie Radia Niepokalanów zachęcamy do udziału w rekolekcjach Beatyfikacja33 – Wszystko postawić na Maryję. To 33-dniowe rekolekcje z fragmentami nauczania bł. Prymasa Stefana Wyszyńskiego oraz bł. Matki Elżbiety Róży Czackiej przygotowujące nas do całkowitego oddania się Panu Jezusowi przez Maryję. Oddanie nastąpi 8 grudnia, w Uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP. W rekolekcjach uczestniczymy równolegle z parafią Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny w Niepokalanowie. Rekolekcje na antenie Radia Niepokalanów codziennie o 17.30 (soboty – 20.15) i powtórka o 23.00.

18.15 – TERAZ Polskie! Audycja muzyczna Marcina Dębowskiego. Gościem audycji Teraz Polskie będzie podróżnik – eksplorator, dziennikarz -fotoreporter, były członek Alpinus Expedition Team, autor książek, twórca programu „Za siódmą górą” – STEFAN CZERNIECKI (pow. pon., 21.30)

Po 19.00 – Ewangelia Dnia, czyta i komentuje o. Sebastian Bielski – liturgista, proboszcz parafii św. Maksymiliana Kolbego w Łodzi

19.15 – Intencje – wypominki. Przez cały listopad modlimy się na różańcu za zmarłych poleconych w wypominkach. Również w ich intencji jest codziennie sprawowana Msza Św. w kaplicy radiowej. Z powodu dużej liczby nadesłanych intencji, będziemy modlić się za polecane dusze czyścowe do niedzieli 5 grudnia. W polecanych intencjach ofiarujemy każdego dnia Różaniec święty oraz Mszę świętą sprawowaną w kaplicy Radia Niepokalanów.

19.30 – Modlitwa różańcowa NA ŻYWO ze studia w Niepokalanowie – prowadzi Grupa modlitewna Różaniec Rodzin

20.00 – Aktualności Radia Watykańskiego

20.15 – SPRAWIEDLIWE HISTORIE. Audycja Ministerstwa Sprawiedliwości

20.30 – AUDYCJA AGENCJI RESTRUKTURYZACJI I MODERNIZACJI ROLNICTWA. Temat: Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa do końca grudnia br. przyjmuje wnioski o wsparcie na inwestycje w drzewostanie, realizowane prze właścicieli lasów prywatnych. O szczegółach Justyna Dobosz rozmawia z Pawłem Wojcieszakiem, rzecznikiem prasowym ARiMR (pow. z godz. 7.35)

21.00 – Transmisja Apelu Jasnogórskiego NA ŻYWO z Jasnej Góry (via Radio Jasna Góra)

21.30 – JEST NADZIEJA – audycja wspólnoty Dom Magnificat. Gościem jednego z meetingów w Domu Magnificat był Lech Dyblik, aktor teatralny i filmowy, pieśniarz, który opowiedział swoją historię wyjścia z uzależnienia. W rozmowie z Krzysztofem Diugiem opowie także Słuchaczom Radia Niepokalanów o pokorze, wybaczeniu i momencie zwrotnym w jego życiu. Posłuchamy też jednej rosyjskiej pieśni w jego wykonaniu (pow. z czwartku, z 9.15)

23.00 – REKOLEKCJE BEATYFIKACJA33. Od 5 listopada na antenie Radia Niepokalanów zachęcamy do udziału w rekolekcjach Beatyfikacja33 – Wszystko postawić na Maryję. To 33-dniowe rekolekcje z fragmentami nauczania bł. Prymasa Stefana Wyszyńskiego oraz bł. Matki Elżbiety Róży Czackiej przygotowujące nas do całkowitego oddania się Panu Jezusowi przez Maryję. Oddanie nastąpi 8 grudnia, w Uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP. W rekolekcjach uczestniczymy równolegle z parafią Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny w Niepokalanowie. Rekolekcje na antenie Radia Niepokalanów codziennie o 17.30 (soboty – 20.15) i powtórka o 23.00.

Radia Niepokalanów MOŻNA SŁUCHAĆ na terenie woj. łódzkiego – 98,6 FM oraz mazowieckiego – 102,7 FM, a także ONLINEhttp://radioniepokalanow.pl/posluchaj-online/index.html