28 kwietnia – 104. rocznica święceń kapłańskich o. Maksymiliana

28 kwietnia 1918 r. – o. Maksymilian Kolbe przyjął święcenia kapłańskie z rąk kard. Bazylego Pompilii.

Od kilku już lat w okolicach tej właśnie daty, organizowane są w Niepokalanowie spotkania osób, modlących się za kapłanów. Tak też będzie i w tym roku. „Pragniemy dziękować Bogu za sakrament kapłaństwa oraz prosić o nowe powołania” – mówią organizatorzy spotkania, które zaplanowane jest na sobotę, 30 kwietnia.

Gościem specjalnym będzie o. Edward Staniukiewicz – franciszkanin z Kalwarii Pacławskiej. Spotkanie poprowadzi ks. dr Bogusław Nagel z Krakowa – Krajowy Opiekun Apostolatu Margaretka.

Spotkanie ma charakter otwarty dla wszystkich wiernych. Zaproszeni są członkowie Apostolatu „Margaretka” oraz członkowie innych wspólnot, a także osoby nie będące w żadnej grupie modlącej się za kapłanów i o nowe powołania.

Program spotkania:

9:00 Powitanie, zawiązanie wspólnoty
9:30 Różaniec w intencji kapłanów
10:00 o. Edward Staniukiewicz OFMConv, Sługa Boży Ojciec Wenanty Katarzyniec – prezentacja sylwetki, wzór chrześcijanina, zakonnika i kapłana
11:00 Eucharystia – kazanie ks. dr Bogusław Nagel
Zawierzenie Niepokalanej wspólnot i grup modlitewnych
12:30 Obiad
13:30 Prezentacja wspólnot, czas świadectw
14:00 o. Edward Staniukiewicz OFMConv, Rola Ojca Wenantego Katarzyńca w powstaniu i rozwoju „Rycerza Niepokalanej”
15:00 Koronka do Bożego Miłosierdzia
Zakończenie

Na spotkaniu można było nabyć blankiety do zakładania nowych Margaretek, broszurę Apostolat modlitwy za kapłanów Margaretka, akty zawierzenia, Cudowne Medaliki, inne materiały związane z oddaniem się Maryi, będzie można zaprenumerować „Rycerza Niepokalanej” oraz nabyć nowości wydawnicze.

Można skorzystać z noclegu w Domu Rekolekcyjnym św. Teresy, po wcześniejszym zgłoszeniu (tel. +48 572 308 967 lub e-mail: dom.pielgrzyma@niepokalanow.pl).

Udział w spotkaniu jest wolny. Przewidywany obiad – to tradycyjna „grochówka” z klasztornego stołu, lub inna smaczna strawa oraz zimne i gorące napoje – wszystko za dobrowolną ofiarę.

Dla ułatwienia organizacji prosimy o wcześniejsze zgłoszenia na e-mail info@niepokalanow.pl lub tel. 46 86 42 131 do dnia 28 kwietnia 2022 r.

ZAPRASZAJĄ ORGANIZATORZY:
Krajowe Duszpasterstwo Apostolatu Modlitwy za Kapłanów Margaretka
Klasztor Ojców Franciszkanów Niepokalanów