26 października 2022 – co dziś na antenie?

Oto wybrane punkty programu, emitowane dziś (środa, 26 października) na antenie Radia Niepokalanów.

6.10 (pow. dziś o 14.40 oraz ok. 19.20) – Ewangelia Dnia, czyta i komentuje o. Robert Serafinowski

6.15 – GODZINKI o Niepokalanym Poczęciu Najświętszej Maryi Panny

8.30 – Serwis Informacyjny „Wiadomości z Życia Kościoła”

8.45 – ŚWIĘCI Z NIEBA ŚCIĄGNIĘCI. Zapraszamy na wyjątkowe spotkania ze świętymi, nie tylko tymi najbardziej znanymi. Wspólnie odkryjemy niezwykłe postacie, pełne pasji życiorysy i wspaniałe historie z życia tych, których Kościół wyniósł już na ołtarze. Audycja została zrealizowana w radiu eM Katowice.

9.15 – SPOTKANIA Z MUZYKĄ SAKRALNĄ – zaprasza ks. Grzegorz Kopytowski (powt. z niedzieli z 10.15 )

10.10 – CO SŁYCHAĆ NA MAZOWSZU? Audycję przygotowuje Michał Śmigielski

10.30 – ŁÓDZKIE NA PLUS – audycja Samorządu Województwa Łódzkiego

10.45 (pow. 16.45, 22.45) – Radiowa Lektura

11.00 – Transmisja Mszy św. z bazyliki w Niepokalanowie.

12.00 – Modlitwa południowa: Anioł Pański+ krótkie rozważania o. Paulina Sotowskiego „O Najświętszej Maryi Pannie”

Po 12.30 – BŁOGOSŁAWIONY JERZY POPIEŁUSZKO. PATRIOTA. KAPAN. MĘCZENNIK. „O tym wszystkim, co on przecierpiał w wojsku, dowiedziałam się od jego kolegów. On mi powiedział tylko o różańcu, który jego dowódcy zabraniali mu nosić na palcu. Mówili o tym, że stał długi czas na mrozie bez butów, goniono go po schodach w pełnym rynsztunku wojskowym i pozbawiano przepustek do rodziców i seminarium. Koledzy Jerzego wyznali mi, że był dla nich duchowym przywódcą i podtrzymywał ich w powołaniu do kapłaństwa” – powiedziała po wielu latach Marianna Popiełuszko, mama bł. Jerzego Popiełuszki. W jednostce wojskowej w Bartoszycach młody Popiełuszko stawił się pierwszy raz 25 października 1966 r. Była to jednostka, do której powoływano kleryków. O tym, jak wyglądała tam jego codzienność i jaki wpływ na późniejsze życie kapłana miała służba wojskowa opowiada GRZEGORZ SZCZECINA, doktor historii Kościoła, współpracownik Ośrodka Dokumentacji Życia i Kultu Ks. Jerzego Popiełuszki w Warszawie. Przed nami druga część rozmowy. Powtórka – dzisiaj o 20.30

13.10 – Godzina Samorządowa. Program przygotowuje Michał Śmigielski

Po 14.00 – ŚWIĘCI Z NIEBA ŚCIĄGNIĘCI. Zapraszamy na wyjątkowe spotkania ze świętymi, nie tylko tymi najbardziej znanymi. Wspólnie odkryjemy niezwykłe postacie, pełne pasji życiorysy i wspaniałe historie z życia tych, których Kościół wyniósł już na ołtarze. Audycja została zrealizowana w radiu eM Katowice.

14.50 – Z DZIENNICZKA ŚW. FAUSTYNY. Od października, miesiąca w którym wspominamy Apostołkę Bożego Miłosierdzia, zapraszamy na codzienne spotkanie z „Dzienniczkiem”. Audycji słuchamy dzięki życzliwości Radia Warszawa.

15.00 – Koronka do Bożego Miłosierdzia – transmisja z Sanktuarium Bożego Miłosierdzia z Krakowa – Łagiewnik

15.30 – Ewangelia Dnia, czyta i komentuje o. Robert Serafinowski

15.40 – ŹRÓDŁA WIARY. Z naukowego punktu widzenia ta audycja to krótkie, codzienne refleksje z teologii dogmatycznej. Z życiowego – próba odpowiedzi na pytanie: W co wierzę? W poszukiwaniach pomagają nam ksiądz profesor Zygfryd Glaeser, ksiądz profesor Tadeusz Dola i ojciec profesor Bonawentura Smolka OFM. Program prowadzi Aleksandra Kus z Radia Doxa.

16.45 (pow. o 22.45) – Radiowa Lektura

17.15 – Rycerz Niepokalanej – AUDIO (powt. z soboty, z godz. 8.15)

17.30 – Serwis Informacyjny „Wiadomości z Życia Kościoła”

18.15 – W audycji „W Drodze Do Zdrowia” lekarze specjaliści i zaproszeni goście odpowiadają na pytania: Do kogo i gdzie zgłosić się z określonymi objawami? Kiedy szukać porady lekarza? oraz obalają mity dotyczące niektórych schorzeń oraz ich leczenia. Audycja ma charakter informacyjny oraz poradnikowy, zatem poruszane będą również tematy związane ze zdrowym trybem życia, profilaktyką zdrowotną oraz nowymi wynalazkami i odkryciami w dziedzinie medycyny. Autorem audycji jest Jacek Kloc z Radia Via.

Po 19.00 Ewangelia Dnia, czyta i komentuje o. Robert Serafinowski

19.30 – Modlitwa różańcowa NA ŻYWO ze studia w Niepokalanowie

20.00 – Aktualności Radia Watykańskiego

20.30 – BŁOGOSŁAWIONY JERZY POPIEŁUSZKO. PATRIOTA. KAPAN. MĘCZENNIK. „O tym wszystkim, co on przecierpiał w wojsku, dowiedziałam się od jego kolegów. On mi powiedział tylko o różańcu, który jego dowódcy zabraniali mu nosić na palcu. Mówili o tym, że stał długi czas na mrozie bez butów, goniono go po schodach w pełnym rynsztunku wojskowym i pozbawiano przepustek do rodziców i seminarium. Koledzy Jerzego wyznali mi, że był dla nich duchowym przywódcą i podtrzymywał ich w powołaniu do kapłaństwa” – powiedziała po wielu latach Marianna Popiełuszko, mama bł. Jerzego Popiełuszki. W jednostce wojskowej w Bartoszycach młody Popiełuszko stawił się pierwszy raz 25 października 1966 r. Była to jednostka, do której powoływano kleryków. O tym, jak wyglądała tam jego codzienność i jaki wpływ na późniejsze życie kapłana miała służba wojskowa opowiada GRZEGORZ SZCZECINA, doktor historii Kościoła, współpracownik Ośrodka Dokumentacji Życia i Kultu Ks. Jerzego Popiełuszki w Warszawie. Przed nami druga część rozmowy.

21.00 – Transmisja Apelu Jasnogórskiego NA ŻYWO z Jasnej Góry (via Radio Jasna Góra)

ok. 21.20 – SŁOWO POD PODUCHĘ. Piękne i mądre myśli na dobranoc. SŁOWO POD PODUCHĘ zostało przygotowane przez Katolickie Radio DOXA. SŁOWO POD PODUCHĘ codziennie ok. godz. 21.20.

21.30 – „MUZYCZNE DARY” – Chrześcijańska Lista Przebojów

22.45 – Radiowa Lektura

Radia Niepokalanów MOŻNA SŁUCHAĆ na terenie woj. łódzkiego – 98,6 FM oraz mazowieckiego – 102,7 FM, a także ONLINE: http://radioniepokalanow.pl/posluchaj-online/index.html