26 maja – co dziś na antenie?

Oto wybrane punkty programu, emitowane dziś (środa, 26 maja) na antenie Radia Niepokalanów.

6.10 (pow. dziś ok. 19.20) – Ewangelia Dnia, czyta i komentuje o. Sebastian Bielski

6.15 – GODZINKI o Niepokalanym Poczęciu Najświętszej Maryi Panny

9.15 – Spotkania z muzyką sakralną (pow. z niedzieli 10.15, 20.30) – zaprasza ks. Grzegorz Kopytowski

10.10 – „Była bardzo pogodna i godziła się zawsze z wolą Bożą”, „dawała wzór, jak znosić cierpienie”, „nawet ci, co jej nie znali, wyczuwali w niej wewnętrzny spokój i głęboką wiarę” – to tylko kilka świadectw o pani Wojtyłowej, bo tak w Wadowicach mówiono na Emilię, mamę Karola Wojtyły. W Dzień Matki – 26 maja – zapraszamy na opowieść o wyjątkowej mamie: kobiecie, która urodziła i wychowała świętego. Jan Paweł II zawsze był wdzięczny swojej mamie za dar życia, za to, że postanowiła go urodzić, mimo iż lekarz mówił, że ani matka, ani dziecko nie przeżyją porodu. Emilia urodziła Karola przy dźwiękach śpiewanej w kościele obok Litanii Loretańskiej. Przez całe swoje życie była głęboko przekonana, że jej Loluś będzie kimś wyjątkowym. Zapraszamy na spotkanie z panią dr Mileną Kindziuk, nauczycielem akademickim, publicystką, autorką licznych książek, m.in. pierwszej biografii rodziców Papieża Polaka pt. „Emilia i Karol Wojtyłowie. Rodzice św. Jana Pawła II”. W rozmowie z Pauliną Wysocką opowiedziała o Państwu Wojtyłach, których proces beatyfikacyjny rozpoczął się w 100. rocznicę urodzin Karola Wojtyły. Kim byli? Co mówi nam dziś ich świadectwo? (pow. dziś o 20.25)

10.45 (pow. 16.45, 22.45) – Radiowa Lektura

11.00 – Transmisja Mszy św. z bazyliki w Niepokalanowie

12.00 – Modlitwa południowa: Anioł Pański +rozważanie po modlitwie. Rozważania nagrywane są w Centrum św. Maksymiliana w Harmężach k. Oświęcimia przez Rycerzy Niepokalanej, pochodzą z książki „Dobrego dnia ze św. Maksymilianem.” Za ich przygotowanie dziękujemy ojcu Arkadiuszowi Bąkowi OFMConv.. Muzykę do rozważań nagrał o. Robert Dziuda OFMConv.

15.00 – Koronka do Bożego Miłosierdzia – transmisja z Sanktuarium Bożego Miłosierdzia z Krakowa – Łagiewnik 

15.30 – Biblia AUDIO superprodukcja

16.45 (pow. o 22.45) – Radiowa Lektura

18.15 –  Wszystkiego Zdrowego od Jana Bożego – zaprasza Michał Śmigielski. Gościem audycji będzie dr Katarzyna Piasecka, okulista ze Szpitala Zakonu Bonifratrów Łodzi. Tematem audycji jest AMD, czyli zwyrodnienie plamki żółtej. To choroba cywilizacyjna Zachodu: za dużo i źle jemy, nie ruszamy się – co powoduje zniszczenie głównej część siatkówki, odpowiedzialnej za ostre widzenie. Na AMD, bo tak w skrócie określa się zwyrodnienie plamki żółtej, choruje (tylko w Polsce) 1,2 mln osób (pow. czwartek, 21.30)

ok. 19.20 – Ewangelia Dnia, czyta i komentuje o. Sebastian Bielski

19.30 – Modlitwa różańcowa NA ŻYWO ze studia w Niepokalanowie – z członkami, działającej w Niepokalanowie grupy modlitewnej „Różaniec Rodzin”

20.00 – Litania Loretańska

20.15 – Aktualności Radia Watykańskiego

20.25 – Rozmowa Pauliny Wysockiej z dr Mileną Kindziuk o Państwu Wojtyłach, których proces beatyfikacyjny rozpoczął się w 100. rocznicę urodzin Karola Wojtyły. Kim byli? Co mówi nam dziś ich świadectwo? (pow. z 10.10)

21.00 – Transmisja Apelu Jasnogórskiego NA ŻYWO z Jasnej Góry (via Radio Jasna Góra)

21.30 – „MUZYCZNE DARY” – Chrześcijańska Lista Przebojów

22.45 – Radiowa Lektura

Radia Niepokalanów MOŻNA SŁUCHAĆ na terenie woj. łódzkiego – 98,6 FM oraz mazowieckiego – 102,7 FM, a także ONLINEhttp://radioniepokalanow.pl/posluchaj-online/index.html