26 lutego 2022 – co dziś na antenie? UWAGA! Zmiany w ramówce

Dziś w Niepokalanowie odbędzie się Noc Walki Duchowej o Błogosławieństwo dla Polski i świata, wielka akcja modlitewna, w której prosić będziemy o nowe wylanie Ducha Świętego i łaskę pokoju dla Polski i świata, za wstawiennictwem św. Andrzeja Boboli.

Noc Walki Duchowej o Błogosławieństwo dla Polski rozpocznie się o godz. 20.30 w Bazylice w Niepokalanowie modlitwą różańcową, którą będziemy dla Państwa transmitować.

Z tego powodu nie będzie dziś radiowego różańca o godz. 19.30, a intencje Słuchaczy zostaną włączone do modlitwy w bazylice.


Oto wybrane punkty programu, emitowane dziś (sobota,  26 lutego) na antenie Radia Niepokalanów.

RAMÓWKA NA CAŁY TYDZIEŃ: TUTAJ

6.10 –  Ewangelia Dnia, czyta o. Piotr SZCZEPAŃSKI. Komentuje o. Paulin SOTOWSKI

6.15 – GODZINKI o Niepokalanym Poczęciu Najświętszej Maryi Panny

7.15 – Przegląd Prasy Katolickiej

7.45. – SŁOWO O SŁOWIE – audycja prof. Jerzego Bralczyka

8.15 – Rycerz Niepokalanej AUDIO

8.40 – Serwis Informacyjny TYDZIEŃ W KOŚCIELE. Informacje o wydarzeniach, które miały miejsce w minionym tygodniu w Kościele katolickim zebrała Paulina Wysocka

9.15 – Przegląd Tygodnika „Niedziela”

9.30 – JAK POMÓC UKRAINIE? Zapraszamy do wysłuchania rozmowy z ks. Edwardem Kawą, biskupem pomocniczym archidiecezji lwowskiej. Nasz Gość podzieli się inną perspektywą patrzenia na ten zbrodniczy akt napaści na Ukrainę, jakiego dokonała Rosja, opowie o tym, jakiej pomocy duchowej i materialnej potrzebują Ukraińcy oraz wyjaśni wiele innych ważnych kwestii przekazywanych przez światowe media. Sytuacja jest bardzo dynamiczna i zmienna. Dlatego nie są potrzebne słowa współczucia i wsparcia, ale realne gesty, które – zdaniem ukraińskiego hierarchy – płyną tylko ze strony Polski, gdy inne państwa milczą. Rozmowę zarejestrowało Radio Fara.

10.15 – RADIOWY SERWIS SAMOCHODOWY– audycja o motoryzacji Jerzego Jaworskiego (pow. śr. 20.30)

10.45 (pow. dziś 16.45, 22.45) – Radiowa Lektura

11.00 – Transmisja Mszy św. z bazyliki w Niepokalanowie.

12.00 – Modlitwa południowa: Anioł Pański +rozważanie po modlitwie. Rozważania nagrywane są w Centrum św. Maksymiliana w Harmężach k. Oświęcimia przez Rycerzy Niepokalanej, pochodzą z książki „Dobrego dnia ze św. Maksymilianem.” Za ich przygotowanie dziękujemy ojcu Arkadiuszowi Bąkowi OFMConv. Muzykę do rozważań nagrał o. Robert Dziuda OFMConv.

MODLITWA DO ANIOŁA STRÓŻA POLSKI – Każdy naród, tak jak każdy człowiek, ma swojego Anioła Stróża. Obserwując różne napięcia polityczno-społeczne, jakie mają miejsce w naszym kraju, przez cały grudzień zachęcamy do wspólnej modlitwy do Anioła Stróża Polski. Prośby go o opiekę nad naszą Ojczyzną, o bezpieczeństwo granic i bezpieczeństwo duchowe. Modlitwę czyta Hubert Czarnocki.

12.20 – PRZY SERCU MARYI – audycja Pauliny Wysockiej. Dwuletnie doświadczenie życia w okresie pandemii z pewnością jest dla wielu z nas bardzo trudne. To czas uczenia się życia na nowo. Czas choroby, lęku o życie swoje i bliskich. Czas, który zweryfikował wiele relacji. Dla jednych to czas doświadczenia samotności, dla innych być może troski bliskich i pomocy z najmniej spodziewanej strony. Jak radzić sobie w okresie pandemii, choroby? Jak nie zwariować? Jak się modlić i spoglądać z wiarą w przyszłość? Na te i wiele innych pytań odpowiedział Paulinie Wysockiej o. Mirosław Kopczewski.

13.15 – ŚLADAMI MARYI. Zaprasza ks. Adam Stankiewicz – marianin, wicekustosz Sanktuarium w Licheniu. Zapraszamy na kolejny odcinek audycji z cyklu pt. ŚLADAMI MARYI. Autorem tego programu jest Ks. Adam Stankiewicz – marianin, wicekustosz Sanktuarium w Licheniu. Po zakończeniu omawiania tytułów Matki Bożej, które występują w Godzinkach o Niepokalanym Poczęciu NMP, przeszliśmy do Siedmiu Boleści Matki Bożej. W dzisiejszym odcinku usłyszymy o SIÓDMEJ z nich: ZŁOŻENIE PANA JEZUSA DO GROBU.

14.40 – Ewangelia Dnia, czyta o. Piotr SZCZEPAŃSKI. Komentuje o. Paulin SOTOWSKI

15.00 – Koronka do Bożego Miłosierdzia – transmisja z Sanktuarium Bożego Miłosierdzia z Krakowa – Łagiewnik

15.30 – Biblia Audio Superprodukcja

16.15 – Serwis popołudniowy Radia Watykańskiego

16.45 (pow. dziś 22.45) – Radiowa Lektura

17.15 – Koncert Życzeń i Marzeń RN (na żywo, z udziałem Słuchaczy)

18.15 – Plebiscyt na Gwiazdę Tygodnia RN (na żywo, z udziałem Słuchaczy)

Po 19.00 –  Ewangelia Dnia, czyta o. Piotr SZCZEPAŃSKI. Komentuje o. Paulin SOTOWSKI

19.30 – Audycja Rycerstwa Niepokalanej. Materiały są nagrywane w Centrum św. Maksymiliana w Harmężach k. Oświęcimia
przez Rycerzy Niepokalanej. Audycję prowadzi franciszkanin, o. Arkadiusz Bąk.

20.00 – Aktualności Radia Watykańskiego

20.30 – TRANSMISJA Z BAZYLIKI W NIEPOKALANOWIE (MODLITWA RÓŻAŃCOWA I APEL). Dziś w Niepokalanowie rozpoczyna się Noc Walki Duchowej o Błogosławieństwo dla Polski i świata, wielka akcja modlitewna, w której prosić będziemy o nowe wylanie Ducha Świętego i łaskę pokoju dla Polski i świata, za wstawiennictwem św. Andrzeja Boboli.

ok. 21.20 – SŁOWO POD PODUCHĘ. Piękne i mądre myśli na dobranoc. SŁOWO POD PODUCHĘ zostało przygotowane przez Katolickie Radio DOXA. SŁOWO POD PODUCHĘ codziennie ok. godz. 21.20.

21.30 – MEGI cz. 3 – reportaż Marcina Zielińskiego z planu teatralnego spektaklu pt. MEGI. Przedstawienie to opowiada współczesną wersję historii Marii Magdaleny

22.45 – Radiowa Lektura

Radia Niepokalanów MOŻNA SŁUCHAĆ na terenie woj. łódzkiego – 98,6 FM oraz mazowieckiego – 102,7 FM, a także ONLINEhttp://radioniepokalanow.pl/posluchaj-online/index.html