24 lutego – co dziś na antenie?

Oto wybrane punkty programu, emitowane dziś (piątek, 24 lutego) na antenie Radia Niepokalanów.

6.10 (pow. dziś o 15.30 oraz ok. 19.20) – Ewangelia Dnia, czyta o. Robert Serafinowski, komentarz – o. Marek Kiedrowicz

6.15 – GODZINKI o Niepokalanym Poczęciu Najświętszej Maryi Panny

7.20 – AUDYCJA LASÓW PAŃSTWOWYCH (powt. dziś o 13.45)

8.15 – CO SŁYCHAĆ NA MAZOWSZU? Audycja Urzędu Marszałkowskiego Województwa Mazowieckiego (pow. dziś o 15.50)

8.30 – Informacje z życia Kościoła

8.45 – ŚWIĘCI Z NIEBA ŚCIĄGNIĘCI. Zapraszamy na wyjątkowe spotkania ze świętymi, nie tylko tymi najbardziej znanymi. Wspólnie odkryjemy niezwykłe postacie, pełne pasji życiorysy i wspaniałe historie z życia tych, których Kościół wyniósł już na ołtarze. Audycja została zrealizowana w radiu eM Katowice.

9.05 – ŁÓDZKIE NA PLUS – audycja Samorządu Województwa Łódzkiego

9.15 – DOBRA BIBLIOTECZKA – audycja o książkach pełnych dobrych wartości (powt. z niedzieli z 17.15)

10.30 – Dzień modlitwy i pokuty za grzech wykorzystania seksualnego małoletnich – audycja przygotowana przez Ewę Pietrzak, Jarosława Wydrę z Radia Warszawa.  Dzień Modlitwy i Pokuty za grzech wykorzystania seksualnego, obchodzony w pierwszy piątek Wielkiego Postu, to okazja zarówno do szczerej modlitwy za osoby skrzywdzone wykorzystaniem seksualnym, jak i ukazywania konkretnej pomocy, na jaką w ramach wspólnoty Kościoła mogą liczyć osoby skrzywdzone oraz ich bliscy. Chcemy, aby ten czas stał się okazją do głębszej dyskusji i refleksji nad skutecznymi mechanizmami prewencji oraz efektywnymi strukturami pomocy w Kościele osobom skrzywdzonym. Jak działa i jak się zmienia system chroniący dzieci i młodzież w Kościele? Na jaką bezpośrednią i pośrednią pomoc mogą liczyć osoby skrzywdzone wykorzystaniem seksualnym? Gośćmi audycji będą: Marta Titaniec – prezeska Fundacji Św. Józefa Konferencji Episkopatu Polski; ks. dr Piotr Studnicki – kierownik Biura Delegata Konferencji Episkopatu Polski ds. Ochrony Dzieci i Młodzieży; s. Monika Dudek – niepokalanka, która prowadzi telefon zaufania „Siostry dla Sióstr; Joanna Piekarska – psychoterapeutka z „Pracowni Dialogu”. Na 2 część rozmowy zapraszamy o godz.16.30 (3 część o 17.15)

10.45 (pow. dziś 16.45, 22.45) – Radiowa Lektura 

11.00 – Transmisja Mszy św. z bazyliki w Niepokalanowie

12.00 –  Modlitwa południowa: Anioł Pański

MODLITWA O POKÓJ

Słówko o Maryi – krótkie rozważania o. Mirosława Adaszkiewicza

12.15 – ZIOŁA, KTÓRE LECZĄ… program Marka Lubińskiego

13.10 – Godzina Samorządowa. Zaprasza Michał Śmigielski

13.45 – AUDYCJA LASÓW PAŃSTWOWYCH

Po 14.00 –  ŚWIĘCI Z NIEBA ŚCIĄGNIĘCI. Zapraszamy na wyjątkowe spotkania ze świętymi, nie tylko tymi najbardziej znanymi. Wspólnie odkryjemy niezwykłe postacie, pełne pasji życiorysy i wspaniałe historie z życia tych, których Kościół wyniósł już na ołtarze. Audycja została zrealizowana w radiu eM Katowice.

14.50 –  Z DZIENNICZKA ŚW. FAUSTYNY. Od października, miesiąca w którym wspominamy Apostołkę Bożego Miłosierdzia, zapraszamy na codzienne spotkanie z „Dzienniczkiem”. Audycji słuchamy dzięki życzliwości Radia Warszawa.

15.00 – Koronka do Bożego Miłosierdzia – transmisja z Sanktuarium Bożego Miłosierdzia z Krakowa – Łagiewnik

15.30 – Ewangelia Dnia, czyta o. Robert Serafinowski, komentarz – o. Marek Kiedrowicz

15.40 – ŹRÓDŁA WIARY. Z naukowego punktu widzenia ta audycja to krótkie, codzienne refleksje z teologii dogmatycznej. Z życiowego – próba odpowiedzi na pytanie: W co wierzę? W poszukiwaniach pomagają nam ksiądz profesor Zygfryd Glaeser, ksiądz profesor Tadeusz Dola i ojciec profesor Bonawentura Smolka OFM. Program prowadzi Aleksandra Kus z Radia Doxa.

15.50 – CO SŁYCHAĆ NA MAZOWSZU? Audycja Urzędu Marszałkowskiego Województwa Mazowieckiego (pow. z dziś z 8.15)

16.15 – AKTUALNOŚCI RADIA WATYKAŃSKIEGO

16.30 – Dzień modlitwy i pokuty za grzech wykorzystania seksualnego małoletnich – audycja przygotowana przez Ewę Pietrzak, Jarosława Wydrę z Radia Warszawa.  Dzień Modlitwy i Pokuty za grzech wykorzystania seksualnego, obchodzony w pierwszy piątek Wielkiego Postu, to okazja zarówno do szczerej modlitwy za osoby skrzywdzone wykorzystaniem seksualnym, jak i ukazywania konkretnej pomocy, na jaką w ramach wspólnoty Kościoła mogą liczyć osoby skrzywdzone oraz ich bliscy. Chcemy, aby ten czas stał się okazją do głębszej dyskusji i refleksji nad skutecznymi mechanizmami prewencji oraz efektywnymi strukturami pomocy w Kościele osobom skrzywdzonym. Jak działa i jak się zmienia system chroniący dzieci i młodzież w Kościele? Na jaką bezpośrednią i pośrednią pomoc mogą liczyć osoby skrzywdzone wykorzystaniem seksualnym? Gośćmi audycji będą: Marta Titaniec – prezeska Fundacji Św. Józefa Konferencji Episkopatu Polski; ks. dr Piotr Studnicki – kierownik Biura Delegata Konferencji Episkopatu Polski ds. Ochrony Dzieci i Młodzieży; s. Monika Dudek – niepokalanka, która prowadzi telefon zaufania „Siostry dla Sióstr; Joanna Piekarska – psychoterapeutka z „Pracowni Dialogu”. Na 3 część rozmowy zapraszamy o 17.15. 

16.45 (pow. dziś o 22.45) – Radiowa Lektura

17.15 – Dzień modlitwy i pokuty za grzech wykorzystania seksualnego małoletnich – audycja przygotowana przez Ewę Pietrzak, Jarosława Wydrę z Radia Warszawa.  Dzień Modlitwy i Pokuty za grzech wykorzystania seksualnego, obchodzony w pierwszy piątek Wielkiego Postu, to okazja zarówno do szczerej modlitwy za osoby skrzywdzone wykorzystaniem seksualnym, jak i ukazywania konkretnej pomocy, na jaką w ramach wspólnoty Kościoła mogą liczyć osoby skrzywdzone oraz ich bliscy. Chcemy, aby ten czas stał się okazją do głębszej dyskusji i refleksji nad skutecznymi mechanizmami prewencji oraz efektywnymi strukturami pomocy w Kościele osobom skrzywdzonym. Jak działa i jak się zmienia system chroniący dzieci i młodzież w Kościele? Na jaką bezpośrednią i pośrednią pomoc mogą liczyć osoby skrzywdzone wykorzystaniem seksualnym? Gośćmi audycji będą: Marta Titaniec – prezeska Fundacji Św. Józefa Konferencji Episkopatu Polski; ks. dr Piotr Studnicki – kierownik Biura Delegata Konferencji Episkopatu Polski ds. Ochrony Dzieci i Młodzieży; s. Monika Dudek – niepokalanka, która prowadzi telefon zaufania „Siostry dla Sióstr; Joanna Piekarska – psychoterapeutka z „Pracowni Dialogu”.

17.30 – RADIOWA DROGA KRZYŻOWA (Gorzkie Żale – w niedzielę o 17.00 – transmisja z naszej bazyliki)

18.15 – TERAZ POLSKIE – audycja Marcina Dębowskiego (powt. poniedziałek, 21.30).

Po 19.00 – Ewangelia Dnia, czyta o. Robert Serafinowski, komentarz – o. Marek Kiedrowicz

Intencje

19.30 – Modlitwa różańcowa ze studia w Niepokalanowie

20.00– Aktualności Radia Watykańskiego

21.00 – Transmisja Apelu Jasnogórskiego NA ŻYWO z Jasnej Góry (via Radio Jasna Góra)

21.30 –  JEST NADZIEJA – audycja wspólnoty Dom Magnificat

22.45 – Radiowa Lektura

Radia Niepokalanów MOŻNA SŁUCHAĆ na terenie woj. łódzkiego – 98,6 FM oraz mazowieckiego – 102,7 FM, a także ONLINEhttp://radioniepokalanow.pl/posluchaj-online/index.htm