18 listopada 2022 – co dziś na antenie?

8 września 2022 r. Brat Innocenty Wójcik ogłoszony został Sługą Bożym i tym samym rozpoczął się Jego proces beatyfikacyjny. W bazylice przy ołtarzu św. Maksymiliana znajduje się jego wizerunek oraz księga, do której możemy wpisywać prośby i podziękowania do naszego Brata..

Dzisiaj (18 listopada) przypada 28. rocznica śmierci br. Innocentego. W tym dniu bracia i ojcowie franciszkanie, biorący udział w dorocznych rekolekcjach zakonnych w Niepokalanowie, zgromadzą się na Mszy św. o godz. 11:00 w bazylice, aby modlić się za przyczyną czcigodnego Sługi Bożego (będzie to msza św. transmitowana przez RN). Zapraszamy do modlitwy o szczęśliwy przebieg procesu beatyfikacyjnego br. Innocentego.

Dzisiaj także zapraszamy do wysłuchania 2 archiwalnych audycji o br. Innocentym. Pierwsza o godz. 7.15 – Gród Maryi – Niepokalanów wczoraj i dziś. Archiwalny odcinek programu Jacka Włodarczyka, w którym autor przybliża fakty z życia brat Innocentego.
Kolejna – Z archiwum Niepokanowa – Znałem św. Maksymiliana. o 17.30. Będą mogli w niej Państwo usłyszeć m. in. oryginalny głos nowego kandydata na ołtarze, który opowiada o swoim spotkaniu ze św. Maksymilianem.


Oto wybrane punkty programu, emitowane dziś (piątek, 18 listopada) na antenie Radia Niepokalanów.

6.10 (pow. dziś ok. 14.40 i 19.20) – Ewangelia Dnia, czyta i komentuje o. Robert Serafinowski

6.15 – GODZINKI o Niepokalanym Poczęciu Najświętszej Maryi Panny

7.15 – Gród Maryi – Niepokalanów wczoraj i dziś. Archiwalny odcinek programu Jacka Włodarczyka, w którym autor przybliża fakty z życia brat Innocentego. Swoje wspomnienia przedstawia także br. Czesław Adamiak z Niepokalnowa, który wiele lat z Czcigodnym br. Innocentym spędził w jednym klasztorze. W audycji wykorzystano nagrania ze zbiorów Radia Niepokalnów oraz materiały z archiwum Klasztoru Niepokalanów. Montaż i realizacja: Jacek Włodarczyk. Opracowanie muzyczne: Tadeusz Łopaciński

8.15 – CO SŁYCHAĆ NA MAZOWSZU? Audycja Urzędu Marszałkowskiego Województwa Mazowieckiego (pow. dziś o 15.50)

8.30 – Informacje z życia Kościoła

8.45 – ŚWIĘCI Z NIEBA ŚCIĄGNIĘCI. Zapraszamy na wyjątkowe spotkania ze świętymi, nie tylko tymi najbardziej znanymi. Wspólnie odkryjemy niezwykłe postacie, pełne pasji życiorysy i wspaniałe historie z życia tych, których Kościół wyniósł już na ołtarze. Audycja została zrealizowana w radiu eM Katowice.

9.05 – ŁÓDZKIE NA PLUS – audycja Samorządu Województwa Łódzkiego

9.15 – DOBRA BIBLIOTECZKA – audycja o książkach pełnych dobrych wartości. Zaprasza Paulina Wysocka. Dziś będzie mowa o książce „Dokąd po śmierci? Sąd. Niebo. Czyściec. Piekło” (powt. z niedzieli, z 17.15).

10.45 (pow. dziś 16.45, 22.45) – Radiowa Lektura 

11.00 – Transmisja Mszy św. z bazyliki w Niepokalanowie

12.00 – Modlitwa południowa: Anioł Pański + krótkie rozważania o. Paulina Sotowskiego „O Najświętszej Maryi Pannie”

12.15 – ZIOŁA, KTÓRE LECZĄ… program Marka Lubińskiego

13.10 – Godzina Samorządowa. Zaprasza Michał Śmigielski

Po 14.00 –  ŚWIĘCI Z NIEBA ŚCIĄGNIĘCI. Zapraszamy na wyjątkowe spotkania ze świętymi, nie tylko tymi najbardziej znanymi. Wspólnie odkryjemy niezwykłe postacie, pełne pasji życiorysy i wspaniałe historie z życia tych, których Kościół wyniósł już na ołtarze. Audycja została zrealizowana w radiu eM Katowice.

14.15 – POMOC MA MOC. Audycja realizowana przy współpracy z FUNDUSZEM SPRAWIEDLIWOŚCI

14.25 – POMOC MA MOC. Audycja realizowana przy współpracy z FUNDUSZEM SPRAWIEDLIWOŚCI

14.50 –  Z DZIENNICZKA ŚW. FAUSTYNY. Od października, miesiąca w którym wspominamy Apostołkę Bożego Miłosierdzia, zapraszamy na codzienne spotkanie z „Dzienniczkiem”. Audycji słuchamy dzięki życzliwości Radia Warszawa.

15.00 – Koronka do Bożego Miłosierdzia – transmisja z Sanktuarium Bożego Miłosierdzia z Krakowa – Łagiewnik

15.30 – Ewangelia Dnia, czyta i komentuje o. Robert Serafinowski

15.40 – ŹRÓDŁA WIARY. Z naukowego punktu widzenia ta audycja to krótkie, codzienne refleksje z teologii dogmatycznej. Z życiowego – próba odpowiedzi na pytanie: W co wierzę? W poszukiwaniach pomagają nam ksiądz profesor Zygfryd Glaeser, ksiądz profesor Tadeusz Dola i ojciec profesor Bonawentura Smolka OFM. Program prowadzi Aleksandra Kus z Radia Doxa.

15.50 – CO SŁYCHAĆ NA MAZOWSZU? Audycja Urzędu Marszałkowskiego Województwa Mazowieckiego (pow. z dziś z 8.15)

16.15 – AKTUALNOŚCI RADIA WATYKAŃSKIEGO

16.45 (pow. dziś o 22.45) – Radiowa Lektura

17.30 – Dzisiaj (18 listopada) przypada 28 rocznica śmierci br. Innocentego. Z tej okazji zapraszamy do wysłuchania audycji Z archiwum Niepokanowa – Znałem św. Maksymiliana. Audycja poświęcona br. Innocentemu Wójcikowi. Był świadkiem życia św. Maksymiliana w latach od 1935 do 1941 r. Wierny propagator idei Rycerstwa Niepokalanej. Zmarł w opinii świętości. W programie słuchacze usłyszą m.in. oryginalny głos nowego kandydata na ołtarze, który opowiada o swoim spotkaniu ze św. Maksymilianem. Montaż i realizacja: Jacek Włodarczyk Opracowanie muzyczne: Tadeusz Łopaciński.

18.15 – TERAZ POLSKIE – audycja Marcina Dębowskiego (powt. poniedziałek, 21.30).

Po 19.00 – Ewangelia Dnia, czyta i komentuje o. Robert Serafinowski

Intencje (WYPOMINKI)

19.30 – Modlitwa różańcowa ze studia w Niepokalanowie

20.00– Aktualności Radia Watykańskiego

20.15 – AUDYCJA Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa

20.30 – Bliżej Nieba. Audycja Huberta Czarnockiego (pow. z czwartku, z 18.15)

21.00 – Transmisja Apelu Jasnogórskiego NA ŻYWO z Jasnej Góry (via Radio Jasna Góra)

21.30 –  JEST NADZIEJA – audycja wspólnoty Dom Magnificat

22.45 – Radiowa Lektura

23.15 – POMOC MA MOC. Audycja realizowana przy współpracy z FUNDUSZEM SPRAWIEDLIWOŚCI

23.25 – POMOC MA MOC. Audycja realizowana przy współpracy z FUNDUSZEM SPRAWIEDLIWOŚCI

Radia Niepokalanów MOŻNA SŁUCHAĆ na terenie woj. łódzkiego – 98,6 FM oraz mazowieckiego – 102,7 FM, a także ONLINEhttp://radioniepokalanow.pl/posluchaj-online/index.htm