1,5 mln zł na remont drogi wojewódzkiej w gminie Czerwińsk nad Wisłą

Samorząd Mazowsza sfinansuje remont drogi wojewódzkiej nr 570 na terenie gminy Czerwińsk nad Wisłą. Koszt inwestycji to 1,5 mln zł. Dziś została podpisana umowa z wykonawcą.

Inwestycja dotyczy 2,6-kilometrowego odcinka drogi wojewódzkiej nr 570 na terenie gminy Czerwińsk nad Wisłą – od miejscowości Komsin, przez Parlin do skrzyżowania z drogą krajową nr 62.

Jak zaznacza marszałek Adam Struzik, samorząd Mazowsza sukcesywnie inwestuje w drogi, a tylko w tym roku na ten cel przeznaczy 384 mln zł.

Utrzymanie infrastruktury drogowej jest bardzo kosztowne. Każdego roku w naszym budżecie na budowę i remonty dróg rezerwujemy setki milionów złotych. Dzięki temu nasz region zmienia się, rośnie komfort i bezpieczeństwo podróżowania

– dodaje marszałek.

Roboty drogowe na drodze wojewódzkiej nr 570 będą obejmować frezowanie nawierzchni, wyrównanie istniejącej nawierzchni mieszanką mineralno-asfaltową oraz ułożenie dwóch warstw masy bitumicznej. Przydrożne rowy zostaną odmulone i oczyszczone, a pobocza wykonane z kruszywa.

Remont pochłonie 1,5 mln zł. Środki w całości pochodzą z budżetu samorządu województwa. Wykonawcą zadania jest P.H.U Prima z powiatu sochaczewskiego. Planowany termin zakończenia inwestycji to koniec czerwca 2021 r.

fot. Joanna Czechowicz-Bieniek