1,5 mln zł dla rodzinnych ogródków działkowych

Będzie jeszcze piękniej i bardziej zielono, przybędzie nowych roślin i kwiatów, powstaną kolejne alejki… Aż 1,5 miliona złotych na wsparcie dla działkowców zaplanował w 2024 roku Samorząd Województwa Łódzkiego.

O pieniądze mogą się starać stowarzyszenia prowadzące rodzinne ogrody działkowe w naszym regionie. Fundusze będzie można przeznaczyć m.in. na zakup nasion i sadzonek drzew, krzewów oraz kwiatów, remonty alejek, wykonanie systemów nawadniających i rozprowadzających wodę oraz magazynujących deszczówkę.

– To nasza druga edycja konkursu  dla działkowców. Poprzednia cieszyła się duży zainteresowaniem. Z przyjemnością patrzę jak ogródki działkowe w naszym województwie stają się jeszcze piękniejsze, jeszcze lepiej wyposażone. Tutaj można znaleźć azyl, spokój i wytchnienie, rozwijać swoje ogrodnicze pasje i miło spędzać czas w gronie najbliższych – podkreśla Grzegorz Schreiber, marszałek województwa łódzkiego. – Jestem pod wrażeniem ile serca działkowcy wkładają w swoją pracę.

Maksymalna kwota dofinansowania wniosku to 30 tys. zł

Nabór wniosków trwa do 3 stycznia 2024 r.

Szczegóły: https://bit.ly/DofinansowanieROD

W poprzedniej edycji konkursu dofinansowanie trafiło m.in. do ROD „Lotnia”. Powstała tutaj aleja bzowa i utwardzono drogę wewnętrzną. Dotacja trafiła również do ROD Przyszłość w Gorczynie w powiecie  łaskim. Pojawiły się tutaj nowe drzewa owocowe i krzewy, kupiono zbiorniki na deszczówkę i pompę wodną. Natomiast ROD Jelonek w Wieluniu zyskał zieloną i kwietną aleję. Zasadzono tu m.in. lipy, akacje, wiśnie, jabłonie i klony. W sumie do ROD-ów trafiło prawie milion złotych. Dotację otrzymało 36 stowarzyszeń z naszego regionu.

fot. Sebastian Sołtyszewski, Piotr Wajman

Urząd Marszałkowski Województwa Łódzkiego