1,5% dla Radia Niepokalanów – dlaczego warto?

To już ostatnie dni na rozliczenie i zdecydowanie, komu zechcemy przekazać 1,5% naszego podatku! Wśród wielu propozycji, ktore na pewno do Państwa dotarły, jesteśmy także my – RADIO NIEPOKALANÓW.

Dlaczego warto wesprzeć Radio, którego siedziba mieści się w Niepokalanowie?

  1. To dzieło Niepokalanej. Założone i omodlone przez ojca Maksymiliana Kolbego i poświęcone/oddane Maryi, o czym świadczy nazwa Rozgłośni i całego terenu, na którym znajduje się Radio. Pamiętajmy – „Przez Najświętszą Maryję Pannę przyszedł Jezus Chrystus na świat i przez Nią też chce w świecie panować” (św. Ludwik Maria Grignion de Montfort).
  2. Radio Niepokalanów to Rozgłośnia, która pielęguje wartości i tradycje katolickie. Dziś tak chętnie niszczone i niedoceniane.
  3. Radio Niepokalanów to dzieło unikatowe na skalę światową – jedyne radio założone przez świętego.
  4. C. S. Lewis powiedział: „kiedyś diabeł miał utrudnioną pracę, bo musiał każdego z osobna kusić. Dzisiaj ma do dyspozycji wielkich pomocników, ma do dyspozycji media, które jego diabelskie idee przekazują milionom ludzi, zwłaszcza ludziom młodym, zatruwając ich świadomość”. Słowa autora „Opowieści z Narnii” doskonale oddają to, o czym świetnie wiedział ojciec Maksymilian Kolbe (urodzony zresztą zaledwie cztery lata przed Lewisem), mówiąc: „Możemy wybudować wiele kościołów. Ale jeśli nie będziemy mieli własnych mediów, te kościoły będą puste.“ Ważne jest zatem, by media katolickie istniały w naszym polskim krajobrazie medialnym i promowały wartości, o których nie usłyszycie w wielu komercyjnych stacjach radiowych.
  5. To radio inne niż wszystkie – daje spokój (ducha) i poczucie bliskiej obecności Matki Bożej i tym samym Boga w naszej – czasem szarej, codzienności.

Dziękujemy za każde wsparcie w postaci 1,5% Waszego podatku ❤

Fundacja Radia Niepokalanów
ul. O.M. Kolbego 5
96-515 Teresin
woj. mazowieckie

KRS: 0000332816

www.fundacjarn.pl

***

Wszystkich Słuchaczy, pragnących przekazać 1,5 % podatku Fundacji Radia Niepokalanów, zachęcamy do BEZPŁATNEGO rozliczenia deklaracji podatkowej w siedzibie Radia Niepokalanów – ul. św. Maksymiliana Kolbego 5, Teresin, wejście od ul. Spacerowej.

Zapraszamy do końca kwietnia,
w poniedziałki i środy w godzinach od 14.00 do 16.00
i w soboty w godzinach od 10.00 do 12.00

Należy mieć przy sobie:
1. numer PESEL lub NIP
2. wszystkie bieżące informacje o pobranych podatku otrzymane od pracodawcy, ZUS lub KRUS za rok 2022
3. a także zeznanie podatkowe z poprzedniego roku lub wszystkie informacje otrzymane od płatnika w poprzednim roku 2011 (łączna kwota przychodu w 2021 + kwota nadpłaty/niedopłaty – najlepiej zeznanie PIT-37 lub PIT-36 za poprzedni rok, ewentualnie wszystkie informacje od płatnika PIT-11, PIT-40A, PIT-11A)