12 września – co dziś na antenie?

Oto wybrane punkty programu, emitowane dziś (niedziela, 12 września) na antenie Radia Niepokalanów.

6.10 (pow. dziś ok. 19.20) – Ewangelia Dnia, czyta i komentuje o. Robert Serafinowski – redaktor programowy RN

6.15 – GODZINKI o Niepokalanym Poczęciu Najświętszej Maryi Panny

7.15 – Prymas Tysiąclecia w Niepokalanowie W dniu beatyfikacji emitujemy dla Państwa wybrane fragmenty kazań które Stefan Kardynał Wyszyński wygłosił w Niepokalanowie. Posłuchajmy Jego wypowiedzi z 1967 r.

8.30 – Transmisja Mszy św. z bazyliki w Niepokalanowie 

10.15 – Prymas Tysiąclecia w Niepokalanowie W dniu beatyfikacji emitujemy dla Państwa wybrane fragmenty kazań które Stefan Kardynał Wyszyński wygłosił w Niepokalanowie. Posłuchajmy Jego wypowiedzi z 1978 r.c

10.45 (pow. dziś 16.45, 22.45) – Radiowa Lektura

11.10 (pow. dziś 21.30) – Między nami homiletami, czyli ćwierć tony z ambony

12.00 – Modlitwa południowa: Anioł Pański +rozważanie po modlitwie. Rozważania nagrywane są w Centrum św. Maksymiliana w Harmężach k. Oświęcimia przez Rycerzy Niepokalanej, pochodzą z książki „Dobrego dnia ze św. Maksymilianem.” Za ich przygotowanie dziękujemy ojcu Arkadiuszowi Bąkowi OFMConv. Muzykę do rozważań nagrał o. Robert Dziuda OFMConv.

12.15 – “Na franciszkańskim szlaku”. W dniu beatyfikacji dwojga nowych polskich błogosławionych, zapraszamy naszych Słuchaczy w duchową podróż do miejsca, gdzie po raz pierwszy spotkali się: Prymas Wyszyński i Matka Czacka. Są to podwarszawskie Laski, gdzie od ponad 100 lat znajduje się siedziba Towrzystwa Opieki nad Ociemniałymi oraz macierzysty dom Zgromadzenia Sióstr Franciszkanek Służebnic Krzyża. Na spacer po tym niezwykłym miejscu, zaprasza siostra Radosława Podgórska.

13.00 – Transmisja Mszy św. z bazyliki w Niepokalanowie

15.00 – Koronka do Bożego Miłosierdzia – transmisja NA ŻYWO z Sanktuarium Bożego Miłosierdzia z Krakowa – Łagiewnik

15.30 – Biblia Audio superprodukcja

15.45 – Prymas Tysiąclecia w Niepokalanowie W dniu beatyfikacji emitujemy dla Państwa wybrane fragmenty kazań które Stefan Kardynał Wyszyński wygłosił w Niepokalanowie. Posłuchajmy Jego wypowiedzi z 1972 r.

16.45 (pow. dziś o 22.45) – Radiowa Lektura

17.15 – DOBRA BIBLIOTECZKA. Audycja o książkach pełnych dobrych wartości. Dziś – w dniu wyniesienia do chwały ołtarzy kardynała Stefana Wyszyńskiego – sięgniemy po piękną książkę, zawierającą fragmenty jego nauczania. To świetna propozycja dla wszystkich, którzy pragną czerpać bogactwo od bł. Stefana Wyszyńskiego. O książce „O godności kobiety”, zawierającej fragmenty nauczania o kobiecie bł. Stefana Wyszyńskiego – opowiedziała Paulinie Wysockiej p. Beata Mackiewicz z Instytutu Prymasowskiego Stefana Kardynała Wyszyńskiego, kierownik Wydawnictwa Soli Deo. Pani Beata zajmuje się na co dzień opracowywaniem tekstów Kardynała Wyszyńskiego.

18.15 – „Prawdziwi ludzie, prawdziwe historie”. Reportaż Fundacji „Głos Ewangelii Henryka Dedo i Magdaleny Balcerak
pt. ”Mała wojowniczka”. Co rozstrzyga o wartości życia?Osiągnięcia, zdobycze, odkrycia, czy może to, jakim się było człowiekiem? Czy żyjąc zaledwie 143 dni można wywrzeć jakikolwiek wpływ na ludzi i zmienić coś w ich swiecie?

18.45 – Prymas Tysiąclecia w Niepokalanowie W dniu beatyfikacji emitujemy dla Państwa wybrane fragmenty kazań które Stefan Kardynał Wyszyński wygłosił w Niepokalanowie. Posłuchajmy Jego wypowiedzi z 1968 r.

19.20  – Ewangelia Dnia, czyta i komentuje o. Robert Serafinowski – redaktor programowy RN

19.30 – Modlitwa różańcowa NA ŻYWO ze studia w Niepokalanowie

20.00 – Aktualności Radia Watykańskiego

20.30 – Z WDZIĘCZNOŚCI ZA POLSKĘ – audycja Pawła Kęski. Urodzeni w wolnej Polsce, wychowani w wartościach patriotycznych – kiedy wybuchła II Wojna Światowa poddani zostali dramatycznej próbie. Żołnierze wielu formacji zbrojnych i uczestnicy konspiracji, ryzykując życie przechowali dla nas najcenniejsze wartości. Zostało ich już niewielu, mają dziś po 90 lat i składają w nasze ręce testament polskości. Chcemy ocalić od zapomnienia historie naszych bohaterów, którzy coraz szybciej odchodzą z tego świata.

 21.00 – Apel Jasnogórski NA ŻYWO – dziś w ramach „Oratorium o Pokoju”

21.30 – Między nami homiletami, czyli ćwierć tony z ambony (pow. z dziś, z 11.10)

22.45 – Radiowa Lektura

23.30 – Suplement do Listy Przebojów „Muzyczne Dary” (Lista Przebojów Muzyczne Dary – w środy o 21.30)

Radia Niepokalanów MOŻNA SŁUCHAĆ na terenie woj. łódzkiego – 98,6 FM oraz mazowieckiego – 102,7 FM, a także ONLINEhttp://radioniepokalanow.pl/posluchaj-online/index.html