12 września – co dziś na antenie?

Oto wybrane punkty programu, emitowane dziś (poniedziałek, 12 września) na antenie Radia Niepokalanów.

6.10 –  Ewangelia Dnia, czyta o. Piotr Szczepański, komentarz: o. Paulin Sotowski

6.15 – GODZINKI o Niepokalanym Poczęciu Najświętszej Maryi Panny

6.50 – Modlitwa poranna

7.20 – Przegląd prasy

8.30 – Informacje z Życia Kościoła

9.15 – PRYMAS I MATKA CZACKA cz 1. Nie bez powodu Wyszyński i Czacka są beatyfikowani razem. –Jest to jakby dopełnienie owego historycznego spotkania, dzięki którego ci błogosławieni poznali się w Laskach 95 lat temu, w 1926 roku – powiedział podczas beatyfikacji kardynał Semeraro. Dzisiaj z okazji pierwszej rocznicy beatyfikacji kard. Stefana Wyszyńskiego i Matki Róży Czackiej zapraszamy do wysłuchania 1 cz. archiwalnej audycji z cyklu “Wszystko postawiłem na Maryję” w której poznamy bliżej założycielkę ośrodka dla ludzi niewidomych w Laskach. Informacji na Jej temat udzieliła s. Radosława Podgórska ze Zgromadzenia Sióstr Franciszkanek Służebnic Krzyża w rozmowie z Pauliną Wysocką i o. Robertem Serafinowskim.

10.15 – BARDZO SUBIEKTYWNY PRZEWODNIK HISTORYCZNY. Audycja o tematyce regionalnej Marka Orzechowskiego. Region to nie tylko miejsce, ale przede wszystkim ludzie z nim związani. Są wśród nich tacy, którzy zmarli kilkadziesiąt lat temu temu, są też tacy, którzy odeszli niedawno, ale pamięć o ich dobroci i uczynności pozostaje wciąż żywa. Dzisiaj poznajemy historię Miedniewic (powt. w czwartek o 17.15)

10.45 (pow. dziś 16.45, 22.45) – Radiowa Lektura

11.00 – Transmisja Mszy św. z bazyliki w Niepokalanowie

12.00 – Modlitwa południowa: Anioł Pański + krótkie rozważania o. Paulina Sotowskiego „O Najświętszej Maryi Pannie”

12.30 – AUDYCJA RYCERSTWA NIEPOKALANEJ. Materiały są nagrywane w Centrum św. Maksymiliana w Harmężach k. Oświęcimia
przez Rycerzy Niepokalanej. Audycję prowadzi franciszkanin o. Arkadiusz Bąk (powt. z soboty, z 20.30)

13.10 – Godzina samorządowa

14.40 –  ŹRÓDŁA WIARY. Z naukowego punktu widzenia ta audycja to krótkie, codzienne refleksje z teologii dogmatycznej. Z życiowego – próba odpowiedzi na pytanie: W co wierzę? W poszukiwaniach pomagają nam ksiądz profesor Zygfryd Glaeser, ksiądz profesor Tadeusz Dola i ojciec profesor Bonawentura Smolka OFM. Program prowadzi Aleksandra Kus z Radia Doxa.

15.00 – Koronka do Bożego Miłosierdzia – transmisja NA ŻYWO z Sanktuarium Bożego Miłosierdzia z Krakowa – Łagiewnik

15.30 – Ewangelia Dnia, czyta o. Piotr Szczepański, komentarz: o. Paulin Sotowski

16.15 – Aktualności Radia Watykańskiego

16.45 – Radiowa Lektura

17.30 – Informacje z Życia Kościoła

18.00 – WAKACJE Z HITAMI. HITY LATA 1977 – zaprasza Krzysztof Borowiec

Po 19.00 –  Ewangelia Dnia, czyta o. Piotr Szczepański. Komentuje o. Paulin Sotowski

Intencje

19.30 – Modlitwa różańcowa NA ŻYWO ze studia w Niepokalanowie

20. 00 – Aktualności Radia Watykańskiego

20.25 –  Chwila dla Liturgii. Audycję emitujemy dzięki współpracy z Radiem Jasna Góra. Czym jest liturgia, kiedy klęczeć wstać i siedzieć. Co oznaczają poszczególne gesty i modlitwy podczas Eucharystii i inne istotne sprawy, które każdy katolik powinien wiedzieć o liturgii. O tym wszystkim w dostępny i prosty sposób mówi Patrycja Hurlak. Audycja jest propozycją pogłębienia świadomości Eucharystii, wpisującą się w trzyletni program duszpasterski w Kościele Eucharystia daje życie. Patrycja Hurlak – aktorka, prezenterka telewizyjna i autorka książek: autobiograficznej Nawrócona wiedźma oraz dwóch serii Zakochani są wśród nas i O ważnych Rzeczach. Jest znana z takich seriali jak Klan, Blondynka, a także z programu TVP2 Ukryte skarby. Ma na koncie fabularny debiut reżyserski, którym jest film Małgosia kontra Małgosia z 2009r. oparty na bestsellerowej książce Ewy Nowackiej o tym samym tytule. Ciekawostką jest to, że jest licencjonowanym kierowcą rajdowym i wieloletnim sędzią z ramienia Polskiego Związku Motorowego. Ukończyła także szkołę muzyczną w klasie perkusji. Dziś daje świadectwo wierze, do której wróciła po wielu życiowych przygodach, niekiedy bardzo trudnych. Jeździ po kraju i świecie, by opowiadać o tym, jak poznała Boga. Daje świadectwo swojego nawrócenia i miłości do Jezusa. Mówi o duchowych zagrożeniach, czystości i swojej fascynacji Eucharystią. Poza tym studiuje teologię na Papieskim Wydziale Teologicznym – Collegium Joanneum w Warszawie

20.35 – PRYMAS I MATKA CZACKA cz 2. Nie bez powodu Wyszyński i Czacka są beatyfikowani razem. –Jest to jakby dopełnienie owego historycznego spotkania, dzięki którego ci błogosławieni poznali się w Laskach 95 lat temu, w 1926 roku – powiedział podczas beatyfikacji kardynał Semeraro. Dzisiaj z okazji pierwszej rocznicy beatyfikacji kard. Stefana Wyszyńskiego i Matki Róży Czackiej zapraszamy do wysłuchania 2 cz. archiwalnej audycji z cyklu “Wszystko postawiłem na Maryję” w której poznamy bliżej założycielkę ośrodka dla ludzi niewidomych w Laskach. Informacji na Jej temat udzieliła s. Radosława Podgórska ze Zgromadzenia Sióstr Franciszkanek Służebnic Krzyża w rozmowie z Pauliną Wysocką i o. Robertem Serafinowskim.

21.00 – Transmisja Apelu Jasnogórskiego NA ŻYWO z Jasnej Góry (via Radio Jasna Góra)

ok. 21.20 – SŁOWO POD PODUCHĘ. Piękne i mądre myśli na dobranoc. SŁOWO POD PODUCHĘ zostało przygotowane przez Katolickie Radio DOXA. SŁOWO POD PODUCHĘ codziennie ok. godz. 21.20.

21.30 – WAKACJE Z HITAMI. HITY LATA 1984 – zaprasza Krzysztof Borowiec /odcinek przeniesiony z godz. 18.15/

22.45 – Radiowa Lektura

Radia Niepokalanów MOŻNA SŁUCHAĆ na terenie woj. łódzkiego – 98,6 FM oraz mazowieckiego – 102,7 FM, a także ONLINEhttp://radioniepokalanow.pl/posluchaj-online/index.html