117 lat temu urodziła się bł. Aleksandrina Maria da Costa

117 lat temu urodziła się bł. Aleksandrina Maria da Costa (30.03.1904, 13.10.1955). Portugalska mistyczka. Od 3.10.1938 r. do 24.03.1942 r., co piątek — czyli 182 razy — pomimo paraliżu w niewytłumaczalny sposób wstawała z łóżka i przez trzy i pół godziny odprawiała Drogę Krzyżową. 27 marca 1942 r. przestała jeść i od tej pory żyła jedynie Eucharystią. Przez 13 lat spożywała tylko Eucharystię. Nie mogła jeść i pić, a mimo to żyła, wbrew wszelkim naturalnym prawom biologii…

Po śmierci błogosławiona stała się niezwykła wstawienniczką, pomagającą o. Amorthowi w wyrzucaniu złych duchów podczas egzorcyzmów. To wstawiennictwo oraz niezwykły charyzmat uśmiechu skłoniły słynnego kapłana do napisania jedynej w swoim życiu biografii.

Zmarła 13 października. Ta data nie jest przypadkowa. To właśnie za jej pośrednictwem, w 1936 r. Pan Jezus polecił papieżowi poświęcić świat Niepokalanemu Sercu Maryi. O. Pinho (kierownik duchowy Aleksandry) trzykrotnie informował papieży o tym życzeniu. Wreszcie, po dokładnym zbadaniu wiarygodności objawień przez arcybiskupa Bragi, papież Pius XII 31 października 1942 r. zawierzył świat Niepokalanemu Sercu Maryi w przesłaniu przekazanym do Fatimy. 8 grudnia tego samego roku powtórzył ten akt w Bazylice św. Piotra.

Cała, niezwykła biografia świętej dostępna jest na stronie Sekretariatu Fatimskiego – TUTAJ Zapraszamy także do lektury wspomnianej książki G. Amortha „Ukryta w uśmiechu”. Książka ukazała się pod patronatem medialnym Radia Niepokalanów.