11 stycznia – co dziś na antenie?

Oto wybrane punkty programu, emitowane dziś (wtorek, 11 stycznia) na antenie Radia Niepokalanów.

6.10 (pow. dziś o 14.40 i ok. 19.20) – Ewangelia Dnia, czyta o. Piotr SZCZEPAŃSKI. Komentuje o. Paulin SOTOWSKI

6.15 – GODZINKI o Niepokalanym Poczęciu Najświętszej Maryi Panny

8.30 – Serwis Informacyjny „Wiadomości z Życia Kościoła”

9.15 –  WSZYSTKO POSTAWIŁEM NA MARYJĘ.  Audycja przybliżająca postać i nauczanie kardynała Stefana Wyszyńskiego. Zaprasza Paulina Wysocka. 17 września 1978 r. bł. Prymas Stefan Wyszyński po raz kolejny odwiedził Niepokalanów. Było to miejsce bliskie jego sercu. Nigdy nie ukrywał, że ojciec Maksymilian Kolbe jest jego wielką inspiracją, a program zawierzania Matce Bożej wszystkiego co jest w naszym kraju pewna realizacją misji założyciela Niepokalanowa. Wysłuchajmy słów, które we wrześniu 1978 r. skierował do wiernych.

10.15 -ŚLADAMI MARYI. Zapraszamy na kolejny odcinek audycji z cyklu pt. ŚLADAMI MARYI. Autorem tego programu jest Ks. Adam Stankiewicz – marianin, wicekustosz Sanktuarium w Licheniu (pow. z soboty, z 13.15)

10.45 (pow. dziś 16.45, 22.45) – Radiowa Lektura

11.00 – Transmisja Mszy św. z bazyliki w Niepokalanowie.

12.00
 – Modlitwa południowa: Anioł Pański +rozważanie po modlitwie. Rozważania nagrywane są w Centrum św. Maksymiliana w Harmężach k. Oświęcimia przez Rycerzy Niepokalanej, pochodzą z książki „Dobrego dnia ze św. Maksymilianem.” Za ich przygotowanie dziękujemy ojcu Arkadiuszowi Bąkowi OFMConv. Muzykę do rozważań nagrał o. Robert Dziuda OFMConv.

MODLITWA DO ANIOŁA STRÓŻA POLSKI.

Każdy naród, tak jak każdy człowiek, ma swojego Anioła Stróża. Obserwując różne napięcia polityczno-społeczne, jakie mają miejsce w naszym kraju, przez cały grudzień zachęcamy do wspólnej modlitwy do Anioła Stróża Polski. Prośby go o opiekę nad naszą Ojczyzną, o bezpieczeństwo granic i bezpieczeństwo duchowe. Modlitwę czyta Hubert Czarnocki.

13.10 – Godzina Samorządowa

14.40 – Ewangelia Dnia, czyta o. Piotr SZCZEPAŃSKI. Komentuje o. Paulin SOTOWSKI

15.00 – Koronka do Bożego Miłosierdzia – transmisja z Sanktuarium Bożego Miłosierdzia z Krakowa – Łagiewnik 

15.30 – Biblia Audio superprodukcja

16.45 (pow. o 22.45) – Radiowa Lektura

17.15 – PRAWDZIWI LUDZIE, PRAWDZIWE HISTORIE. Reportaż Fundacji GŁOS EWANGELI. Audycję przygotowali Henryk Dedo i Waldemar Kasperczak. Spotkaliście w swoim życiu anioła? Nie? A Bogdan, bohater reportażu spotkał. Gdzie, w jakich okolicznościach i co z tego spotkania wynikło, zapraszamy do wysłuchania drugiej części reportażu Henryka Dedo i Waldemara Kasperczaka.

17.30 – Serwis Informacyjny „Wiadomości z Życia Kościoła”

18.15 – 100 lat RYCERZA NIEPOKALANEJ. W minioną sobotę, 8 stycznia 2022 r., w 128 rocznicę urodzin św. Maksymiliana Marii Kolbego, Klasztor i Wydawnictwo Niepokalanów obchodziły jubileusz stu lat od pierwszego wydania miesięcznika „Rycerz Niepokalanej”. Założycielem i pierwszym redaktorem tego czasopisma był św. Maksymilian Maria Kolbe. Obchody jubileuszu rozpoczęły się krótkim sympozjum, podczas którego wystąpiło dwóch prelegentów: o. dr Tomasz Szymczak i o prof. Marcin Tkaczyk. Pierwszy z nich opowiedział historię powstania i rozwoju czasopisma z perspektywy Rzymu i władz zakonnych. Prelegent w bardzo ciekawy sposób ukazał początki „Rycerza Niepokalanej” i kolejne lata jego rozwoju. Posłuchajmy jego wypowiedzi.

Po 19.00 – Ewangelia Dnia, czyta o. Piotr SZCZEPAŃSKI. Komentuje o. Paulin SOTOWSKI

19.30 – Modlitwa różańcowa NA ŻYWO ze studia w Niepokalanowie

20.00 – Aktualności Radia Watykańskiego

21.00 – Transmisja Apelu Jasnogórskiego NA ŻYWO z Jasnej Góry (via Radio Jasna Góra)

21.30 –  WSZYSTKO POSTAWIŁEM NA MARYJĘ.  Audycja przybliżająca postać i nauczanie kardynała Stefana Wyszyńskiego. Zaprasza Paulina Wysocka. 17 września 1978 r. bł. Prymas Stefan Wyszyński po raz kolejny odwiedził Niepokalanów. Było to miejsce bliskie jego sercu. Nigdy nie ukrywał, że ojciec Maksymilian Kolbe jest jego wielką inspiracją, a program zawierzania Matce Bożej wszystkiego co jest w naszym kraju pewna realizacją misji założyciela Niepokalanowa. Wysłuchajmy słów, które we wrześniu 1978 r. skierował do wiernych.

22.45 – Radiowa Lektura

Radia Niepokalanów MOŻNA SŁUCHAĆ na terenie woj. łódzkiego – 98,6 FM oraz mazowieckiego – 102,7 FM, a także ONLINEhttp://radioniepokalanow.pl/posluchaj-online/index.html