1 czerwca XXIII Spotkanie Młodych LEDNICA 2000

1 czerwca 2019 r. spotykamy się na XXIII Spotkaniu Młodych LEDNICA 2000! Tym razem pod hasłem „Wiesz, że Cię kocham”. Na nowo odkryjemy dwa skarby, jakimi obdarzył nas Kościół – Spowiedź i Eucharystię. Będziemy starali się odkryć, że z tych sakramentów płynie dla nas siła do przezwyciężania trudności, z którymi musimy się mierzyć w codziennym życiu. Mamy nadzieję, że razem uda nam się usłyszeć i doświadczyć, jak Jezus mówi w nich do każdego z nas: „Wiesz, że Cię kocham”.

Zapisz się na XXIII Spotkanie Młodych LEDNICA 2000 – KLIKNIJ TUTAJ.

Ojciec Jan W. Góra OP, założyciel i pierwszy duszpasterz Wspólnoty LEDNICA 2000 powtarzał często za św. Janem Pawłem II: „Człowiek jest mocny wtedy, kiedy wie, że jest kochany”.

Ta myśl jest streszczeniem gawędy świętego papieża do zgromadzonych przed krakowskim pałacem arcybiskupów w 1987 roku. Ojciec Święty Jan Paweł II tak wołał wtedy do młodzieży: „Musicie być mocniejsi niż warunki, w których przyszło Wam żyć”. Wskazywał na Eucharystię jako siłę przebicia. Na ten sakrament, który dodawał siły wielu pokoleniom – również w jego młodzieńczych latach, w okresie drugiej wojny światowej. Będziemy zatem starali się odkryć, że z sakramentów Spowiedzi i Eucharystii płynie dla nas siła do przezwyciężania trudności, z którymi musimy się mierzyć w codziennym życiu.

PLAKAT – ZNACZENIE
Bóg słowami „Wiesz, że Cię kocham” daje nam wsparcie, abyśmy mogli być silniejsi niż warunki, w których przyszło nam żyć. Na plakacie tegorocznego Spotkania widzimy Jezusa Frasobliwego – szczególnie ukochanego przez ojca Jana W. Górę OP – który chce nas umocnić doświadczeniem swojej miłości, zwłaszcza w spowiedzi i w Mszy Świętej.

SYMBOLE TEGOROCZNEGO SPOTKANIA
Wielkim charyzmatem Spotkań Lednickich jest mnogość symboliki. To właśnie dzięki prostym gestom i przedmiotom możemy lepiej zrozumieć treści naszej wiary. Dziś ważne jest nie tylko to, co się słyszy i widzi, ale również to co można trzymać w dłoniach. Na LEDNICY zmieniamy znaczenie przysłowiowego „gadżetu” na „symbol” i „znak”. To inny poziom, inny sens, w końcu – inny CEL!

CO OTRZYMA UCZESTNIK SPOTKANIA?

Pieczęć – używana od najwcześniejszych czasów jako sposób uwierzytelniania dokumentów i potwierdzenia własności. Przypomni Ci o tym, że wszyscy zostaliśmy opieczętowani Duchem Świętym w sakramencie chrztu oraz bierzmowania. W tym momencie Bóg zawarł przymierze z każdym z nas jako wyraz bezgranicznej miłości, a zostało ono wypełnione w Jezusie Chrystusie przez śmierć na krzyżu.

Świeca – to symbol światła i pokoju. Jak co roku na Polach Lednickich rozbłysną dziesiątki tysięcy świec.Jest to znak płonącej wiary.

Rachunek sumienia – pragniemy obdarować uczestników praktycznym przewodnikiem w drodze do sakramentu pokuty i pojednania. Mamy nadzieję, że pomoże on w spotkaniu z miłosiernym Bogiem, który gdy przychodzimy do spowiedzi, mówi do nas: „Wiesz, że Cię kocham”.

Kapłani otrzymają lednicką stułę.

Szczegółowy program, informacje i zapisy: www.lednica2000.pl