Żyrardów: Dzień życia pod hasłem „Józef, mąż Maryi”, 25 września

Tegoroczny żyrardowski Dzień Życia przebiegał będzie pod hasłem: „Józef, mąż Maryi”. Będzie on zarazem powakacyjnym spotkanie pielgrzymów grup 15-tych 310. Warszawskiej Pielgrzymki Pieszej na Jasną Górę.

Wśród wielu atrakcji przewidziano koncert Scholi z Leśnej Podlaskiej, która zagra podczas Dnia Życia utwory pielgrzymkowe.

Schola parafialna z Leśnej Podlaskiej to wspólnota dzieci i młodzieży, której głównym zadaniem jest oprawa muzyczna niedzielnych Mszy świętych. Zespół gromadzi młodzież o dość dużym przekroju wiekowym: od przedszkolaka do studenta. Starsza część scholi aktywnie uczestniczy także w Warszawskiej Pielgrzymce Pieszej w zespole grupy 15. niebieskiej.

W programie także Sacrosong 2021 – koncert piosenek pielgrzymkowych, tańce pielgrzymkowe (np. belgijka), świadectwa pielgrzymów, spotkanie z pielgrzymami Nocnej Pokutnej Pieszej Pielgrzymki z Miedniewic do Niepokalanowa, spotkanie z dogoterapeutą, możliwość rozmowy z katolickim psychotraumatologiem, pokaz samochodów Straży Pożarnej i Straży Miejskiej oraz wiele innych atrakcji i niespodzianek.

O godz. 15.00 wspólna modlitwa Koronką do Bożego Miłosierdzia, a o godz. 18.00 uroczysta Msza Święta , a po niej wystawienie Najświętszego Sakramentu i adoracja.

Patronat medialny nad Dniem Życia w Żyrardowie objęło Radio Niepokalanów, Radio Jasna Góra i Miesięcznik „Rycerz Niepokalanej”.

KIEDY: sobota, 25 września 2021 r.

GDZIE: Żyrardów, Oratorium Salezjańskie, ul Salezjańska 7