Życzenia od Redakcji Radia Niepokalanów

Niech będzie pochwalony Jezus Chrystus.
Drodzy Słuchacze i Przyjaciele Radia Niepokalanów!

Jak co roku, tą drogą, pragnę symbolicznie przełamać się z Wami opłatkiem. Życzę zdrowia, miłości, życzliwości ze strony ludzi i Bożego błogosławieństwa na każdy dzień Nowego Roku. Niech Wasze serca napełnią się radością, pokojem i nadzieją. To wszystko dać może tylko Chrystus, który wciaż, stale i niezmiennie czeka na nasze otwarte serca. Każdy dobry uczynek, wybaczenie i pojednanie, bezinteresowna pomoc, uśmiech, to narodziny Jezusa i zarazem najważniejsze przesłanie Bożego Narodzenia. Maleńki Jezus urodził się przed dwoma tysiącami lat i wciąż ma rodzić się w naszych sercach – napełniać je swoją miłością, zmieniać niedobre przyzwyczajenia i przez nadzieję, którą nam daje – pomagać wytrwać w cierpieniach i troskach, których doświadczamy na co dzień.

Mijający rok – dla Polski i dla Radia Niepokalanów – to rok szczególny. Nasza Ojczyzna świętuje setną rocznicę odzyskania Niepodległości, Radio Niepokalanów osiemdziesiątą rocznicę nadania pierwszej audycji.
Zarówno jeden, jaki i drugi jubileusz kieruje nasze oczy na Maryję. Liczne świadectwa i opisy historyczne potwierdzają udział Niepokalanej w bolesnej drodze dochodzenia do wolności. Wolność jednak, jak mówił św. Jan Paweł II – jest nam nie tylko dana, ale także zadana. Wolność zdobywamy każdego dnia, walcząc ze wszytkim, co nas zniewala, także moralnie. Tę codzienną walkę rozumiał święty Makymilian, tworząc Radio Niepokalanów. Radio, które ma pomóc w odzyskiwaniu wolności nad grzechem, słabościami, złem tego świata i uczyć zaufania Bogu na wzór Maryi. Wspierając Radio Niepokalanów, przyczyniacie się realnie do budzenia polskich sumień i wypłeniania zadania, o którym pisał św. Jan Paweł II. Z całego serca Wam za to dziękuję! Najmniejszy gest pomocy pozwala rozwijać to Dzieło i technicznie, i programowo. Jest to nasze współne Dobro, którego założyciel tak pięknie wpisał się w polską historię, dając świadectwo miłości i pokoju, których tak bardzo nam dzisiaj potrzeba.

Niech Nowy 2019 Rok obfituje w Boże błogosławieństwo i opiekę Niepokalanej! Niech Ona prowadzi Was do Jezusa i będzie wzorem w codziennym poddawaniu się woli Ojca.

Ojciec Damian Karczmar – dyrektor Radia Niepokalanów 
oraz cała Redakcja Radia Niepokalanów