ZRÓBMY RAZEM COŚ DOBREGO. Rusza III edycja Mikołajowej Zbiórki dla Mocarzy z Mocarzewa

Mocarzewo to miejscowość położona w gminie Sanniki w województwie mazowieckim. Znajduje się tam wyjątkowe miejsce, obok którego nie sposób przejść obojętnie. To Zespół Szkół i Placówek Specjalnych prowadzony przez Siostry Zmartwychwstanki. Tam właśnie mieszkają „MOCARZE” – dzielni ludzie, którzy codziennie walczą z przeciwnościami życia. Są wytrwali, zmagają się z rożnymi przeszkodami. Rzadko proszą o pomoc – ale bezapelacyjnie jej potrzebują. Mają od 4 do 25 lat i zmagają się z niepełnosprawnością, ale ich serca są ogromne. Od „MOCARZY” możemy uczyć się radości życia i dziękowania za to, co mamy.

Z przyjemnością zapraszamy Państwa do wzięcia udziału w III edycji Mikołajkowej Zbiórki dla Mocarzy z Mocarzewa, którą od 3 lat organizuje Łowickie Stowarzyszenie „Razem Możemy Więcej”. W tym roku w organizację akcji włącza się także Fundacja Radia Niepokalanów.

Mikołajkowa Zbiórka dla Mocarzy z Mocarzewa to przede wszystkim pomoc produktowa. Siostry zmartwychwstanki opiekują się Mocarzami 24 godziny na dobę. Są nie tylko opiekunkami, nauczycielkami, terapeutkami, ale wielokrotnie zastępują także rodziców – przytulają, czuwają przy łóżku, w nocy zawożą do lekarza. Zbieramy więc wszelkie rzeczy, które przydają się nam w codziennym życiu. Z pewnością posłużą także Mocarzom. W sposób szczególny pragniemy podkreśli takie potrzeby jak:

ŚRODKI CHEMICZNE:
– proszki, płyny, żele, kapsułki do prania
– płyny do płukania
– środki do czyszczenia różnych powierzchni
– płyny do mycia naczyń
– żele pod prysznic, płyny do kąpieli, mydła
– pasty i szczoteczki do zębów
– dezodoranty, wody toaletowe

ŚRODKI HIGIENICZNE:
– chusteczki nawilżane
– podkłady, nieprzemakane prześcieradła ochronne jednorazowe
– pieluchomajtki
– pieluchy typu pampers 5+

ŻYWNOŚĆ TRWAŁA:
– kasze
– ryże
– makarony
– cukier
– mąka
– przyprawy
– konserwy mięsne i rybne
– dana gotowe
– przetwory marynowane
– sosy
– słodycze

INNE:
– pościele
– ręczniki
– koce

W celu przekazania zebranych darów prosimy o kontakt z organizatorem. Postaramy się wskazać najbliższy punkt, w którym będzie można zostawić dary.

Łowickie Stowarzyszenie „Razem Możemy Więcej”
e-mail: rmwlowicz@wp.pl
tel. 880 622 422
(dary będzie można zostawić w Łowiczu, w siedzibie stowarzyszenia Stary Rynek 17/12, I piętro, wejście od ul. Pijarskiej)

Fundacja Radia Niepokalanów
e-mail: kontakt@fundacjarn.pl
tel. +48 22 47 30 561
(dary będzie można zostawić w budynku Radia Niepokalanów, Paprotnia, przy ul. Spacerowej)

Dodatkowo we wszystkie niedziele listopada (6.11, 13.11, 20.11 i 27.11) Fundacja Radia Niepokalanów obecna będzie w Łodzi, w parafii Świętego Maksymiliana Kolbego na Dąbrowie (skwer św. Maksymiliana Kolbego 1), gdzie w godzinach 8.00 – 14.00 z radością przyjmiemy wszelkie produkty.

MARZENIE MOCARZY – ZMYWARKA PRZEMYSŁOWA

Pragniemy w tym roku także spełnić marzenie Mocarzy. W poprzednich edycjach były to: ogromna trampolina i sprzęt komputerowy (myszki, klawiatury, ekrany). W tym roku największą potrzebą Mocarzy jest PRZEMYSŁOWA ZMYWARKO-WYPARZARKA. Ten sprzęt ułatwi pracę w ośrodku i zapewni bezpieczeństwo pod względem sanitarnym. Obecny jest już wysłużony i nie nadaje się do użytkowania. Drugą ważną potrzebą ośrodka jest PRALKA. Prosty przedmiot codziennego użytku, bez którego jednak trudno sobie poradzić. Zwłaszcza, gdy domowników jest wielu i sprzęt musi chodzić niemalże bez przerwy. Dlatego kolejne pralki szybko się zużywają. Chcielibyśmy więc podarować Mocarzom również pralkę, która ułatwi codzienne życie.

Na ten cel została założona zbiórka na portalu pomagam.pl: pomagam.pl/knbagg

INNE FORMY POMOCY

Nie zapominajmy też, że wielką pomocą w akcji będzie podanie dalej informacji o zbiórce w mediach społecznościowych. Być może dzięki nam dowie się o niej ktoś, kto również będzie mógł pomóc.

Liczymy na Państwa pomoc i zaangażowanie. Wierzymy, że z małych gestów, powstają wielkie dzieła.

Zbiórka produktów potrwa do 30 listopada. Następnie zostaną one spakowane do kartonów i zapakowane w świąteczny papier. Finał akcji, czyli przekazanie prezentów Mocarzom zaplanowano na niedzielę, 4 grudnia.

PATRONAT MEDIALNY:
Radio Niepokalanów
Nowy Łowiczanin
Lowiczanin.info