Zmarł ks. Jan Sudoł, proboszcz parafii w Kampinosie

W czwartek 12 listopada z powodu zakażenia koronawirusem zmarł ks. Jan Sudoł, proboszcz parafii Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w Kampinosie • Msza św. pogrzebowa zostanie odprawiona we wtorek 17 listopada o godz. 12:00 w parafii Wniebowzięcia NMP w Kampinosie

Msza św. pogrzebowa zostanie odprawiona we wtorek 17 listopada o godz. 12:00 w parafii Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w Kampinosie, po niej nastąpi odprowadzenie Ciała Zmarłego na miejscowy cmentarz parafialny.

Jan Franciszek Sudoł urodził się 23 czerwca 1958 r. w Warszawie. Święcenia kapłańskie przyjął 3 czerwca 1984 r. w bazylice archikatedralnej św. Jana Chrzciciela z rąk kardynała Józefa Glempa. W tym samym roku kończył studia z teologii w zakresie pedagogiki chrześcijańskiej na Akademickim Studium Teologii Katolickiej.

Ks. Sudoł był wikariuszem w parafiach: Maków (diecezja łowicka), Pruszków-Żbików, św. Jana Kantego na Sadach Żoliborskich, parafii Świętych Apostołów Piotra i Pawła w Pyrach oraz ponownie w par. św. Jana Kantego. Od 2007 r. był proboszczem w parafii Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w Kampinosie.

Zmarł 12 listopada 2020 r. z powodu zakażenia koronawirusem.

Uroczystości pożegnania księdza proboszcza zostały rozłożone w czasie ze względu na ograniczenia sanitarne.  

NIEDZIELA – 15.11.2020 r.

godz. 15:00 – Msza Święta i pożegnanie gminnego Kapelana OSP przez Ochotnicze Straże Pożarne z terenu gminy Kampinos, przewodniczy kapelan Powiatowy straży pożarnej ks. prałat Tadeusz Jaworski

godz. 18:00 – Msza święta pożegnalna z udziałem przedstawicieli władz samorządu lokalnego i władz gminy pod przewodnictwem ks. Bogusława Pomarańskiego;

PONIEDZIAŁEK – 16.11.2020 r.

godz. 8:00 – Msza święta pożegnalna z udziałem parafian pod przewodnictwem o. Grzegorza Szymborskiego;

godz. 11.30 – Msza święta pożegnalna celebrowana przez księży kolegów kursowych z udziałem parafian

godz. 18.00 – Msza święta pożegnalna celebrowana przez księży z dekanatu błońskiego pod przewodnictwem wicedziekana ks. Grzegorza Wieteski z udziałem parafian

WTOREK – 17.11.2020 r.

godz. 8:00 – Msza Święta pożegnanie Ks. Proboszcza przez parafian pod przewodnictwem o. Grzegorza Szymborskiego

godz. 12:00 – Msza Święta pogrzebowa i złożenie ciała na cmentarzu parafialnym pod przewodnictwem ks. Biskupa z udziałem delegacji parafian, rodziny i księży. Z TEGO POWODU NIE BĘDZIE TRANSMISJI Z BAZYLIKI O GODZINIE 11:00.

Zgodnie o ostatnią wolą księdza Proboszcza zapisaną w testamencie:

„Bardzo proszę, aby na moim pogrzebie nie było żadnych kwiatów ani wieńców. Niech żadne Boże stworzenie nie umiera z mojego powodu. Kwiaty jako pieniądze złóżcie dla potrzebujących.” Zamiast kwiatów można złożyć ofiarę do puszki dla potrzebujących.

Możliwość indywidualnej modlitwy od godziny 8.00 do godziny 20.00 z wyłączeniem Mszy Świętych.  Sytuacja pandemii zmusza do dystansu społecznego. To bardzo ogranicza ilość uczestników w Kościele na Mszy świętej. Dlatego gorąca prośba, ażeby parafianie, rodzina i przyjaciele skorzystali z różnych godzin mszy i pożegnania ks. Proboszcza. Na Mszy świętej pogrzebowej we wtorek o godzinie 12.00 w Kościele obecne będą tylko delegacje. Wszystkich wiernych zachęcamy do uczestnictwa w tej mszy świętej za pośrednictwem Radia Niepokalanów i na kanale „Niepokalanów” na YouTube.